رفیق ابوالقاسم طاهرپرور هم رفت.

با اندوه و تاثر فراوان، بعد ازظهر امروز رفیق ابوالقاسم طاهرپرور در شهر لاهیجان درگذشت. زنده یاد ابوالقاسم طاهرپرور متولد سال ۱۳۲۰ خورشیدی و یکی از اولین جوانان شورشی شهر لاهیجان بود که در آواخر سال ۱۳۴۶ به گروه جنگل، گروهی که رستاخیز سیاهکل را آفرید، پیوست. او دوره‌ی حفاظت از مراتع و جنگل‌ها را دیده بود، به توصیه‌ی رفیق غفور حسن پور، خوزستان را به عنوان محل کار برگزید و از آن پس او نقش مهمی در تسهیل ارتباطات با انقلاب فلسطین از طریق مرز عراق داشت و رفقا علی اکبر صفایی فراهانی و محمد صفاری آشتیانی چندین بار از امکانات این رفیق برای تهیه اسلحه مورد نیاز گروه استفاده کردند. رفیق ابوالقاسم طاهرپرور در بهمن ۱۳۴۹ دستگیر و زیر شدیدترین شکنجه ها، منجمله بیش از چهل و هشت ساعت مداوم شکنجه با «دستبند قپانی» در ساواک خوزستان قرار گرفت. رفیق طاهرپرور در بیداگاه‌های نظامی شاه به حبس ابد محکوم شد و در آستانه‌ی انقلاب بهمن ۵۷ از زندان آزاد شد و مورد استقبال پرشکوه در استان گیلان و به ویژه در لاهیجان قرار گرفت.

رفیق طاهرپرور که در میان زندانیان سیاسی به «مَشد ابول» شناخته می‌شد، انسانی صادق، بر سر موضع، مهربان و بدون تظاهر و خودنمایی بود.

از طرف خودم و رفقایم در سازمان چریکهای فدایی خلق ایران، فقدان دردمند این رفیق و دوست دیرین به به خانواده و بستگان او، به مردم خطه گیلان، به ویژه شهر لاهیجان و به تمام آزادیخواهان تسلیت می گویم.

 

مهدی سامع

چهارشنبه ۱۲ خرداد۱۴۰۰ – ۲ ژوئن ۲۰۲۱

 

منبع: نبرد خلق شماره ۴۳۹، سه شنبه ۱ تیر ۱۴۰۰ – ۲۲ ژوئن ۲۰۲۱

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول