فراسوی خبر... ۲ بهمن

داد از بیداد؛ زندانیان سیاسی رجایی شهر در معرض مرگ قرار دارند

لیلا جدیدی

زندانیان سیاسی سالن امنیتی ۱۰ در زندان رجایی شهر کرج هم اکنون در پی شرایط بسیار وخیم و غیر انسانی که رژیم جمهوری اسلامی برای آنان رقم زده، گام به گام به سوی مرگ می روند. باید صدای زندانیان، فرزندان دلاور و عزیز مان را از اعماق سیاهچال و شکنجه گاه رژیم به سطح بیاوریم و خواهان رسیدگی فوری به وضعیت آنان که حتی خلاف قوانین ارتجاعی و عقب مانده رژیم است، باشیم.

در مرداد ماه سال جاری ۵۳ تن از زندانیان سیاسی محبوس در سالن ۱۲ زندان رجایی شهر کرج با فشار تعداد زیادی گارد زندان و غارت اموال آنان به بندی منتقل شدند که تهی از هرگونه سرویس بهداشتی، مجهز به دوربینهای مدار بسته که حتی هنگام عوض کردن لباس امنیت زندانیان را سلب می کند و حفاظتهایی که آنها را از دیگر قسمتهای زندان کاملا جدا می کند، می باشد. این سالن همچنین فاقد امکان تهویه هوا و آب آشامیدنی سالم است.

برخی از زندانیان در اعتراض به محرومیتهای غیر انسانی که به آنان تحمیل شده، دست به اعتصاب غذا زدند. سعید شیرزاد، ابراهیم فیروزی، سعید ماسوری، امیر قاضیانی، شاهین ذوقی تبار، ابوالقاسم فولادوند، وحید صیاد نصیری، محمد امیرخیزی، محمدعلی (پیروز) منصوری، جعفر (شاهین) اقدامی، رضا اکبری منفرد، پیام شکیبا، مجید اسدی، حسن صادقی، محمد نظری و رضا شهابی. زندان سالاران نامه های رسمی زندانیان در اعلام اعتصاب غذا را در سیستم اداری زندان ثبت نکردند تا پاسخگو نبوده و مسکوت نگه دارند.

خانواده های این زندانیان که پیگیر وضعیت فرزندان شان بوده اند، از اداره ای به اداره دیگر مانند دادستانی، سازمان زندانهای کشور و اداره کل زندانهای استان تهران فرستاده شده و در هر جا مورد بدرفتاری، توهین، تحقیر و تهدید قرار گرفته و بیرون رانده شده اند.

آخرین گزارش هرانا حاکی از آن است که دستکم ۳۰ زندانی سالن ۱۰ با خودداری از تحویل گرفتن جیره غذای زندان خواستار بازپس گیری وسایل به یغما رفته خود شده اند. اما پس از تفتیش و ایجاد رعب و وحشت، تهدید به تبعید به بند های خطرناک تر و خشن تر شده اند.

بسیاری از این زندانیان از بیماری رنج می برند. آرش صادقی همچنان گرسنه و بدون دارو بسر می برد. اما زندان مواد غذایی و گوشت فاسد را به شکل تحقیر آمیزی درون سلول آنها انداخته اند، مواد غذایی خشک را به غارت برده اند، کارتهای بانکی را که با آن از فروشگاه درون زندان خرید می کردند، گرفته و موجودی آنرا به غارت برده اند و زندانیان سیاسی معترض را ضرب و شتم کرده و به سلول انفرادی برده اند.

براساس آخرین خبرها، دیگر غذایی به زندانیان داده نمی شود و حتی مانع دریافت مواد غذایی ساده از بیرون شده اند. رژیم قصد زجرکش کردن و مرگ تدریجی این زندانیان مقاوم را دارد و آنها را تهدید کرده که خرسند از خیزشهای مردم نباشند، زیرا "در صورت بروز هرگونه اتفاقی هیچکدام تان از زندان زنده بیرون نخواهید رفت".

هدف رژیم جلوگیری از انتشار اخبار و گزارشات از این سیاهچال است، به همین دلیل زندانیان اجازه ملاقات نیز ندارند. اما ما صدای زندانیان مقاوم باشیم، وضعیت آنان را در شبکه های اجتماعی به کرات افشا کنیم و از مراجع حقوق بشری بین المللی بخواهیم به قتل تدریجی در سالن ۱۰ زندان رجایی شهر توجه ویژه نشان دهند و علیه شکنجه گران رژیم اعلام جرم کنیم. جان عزیزان مان به طور جدی در خطر است.

 

 

بازگشت به صفحه نخست