فراسوی خبر چهارشنبه 2 تیر

 

پذیرش ظریف در پاریس، تشویق تروریسم رژیم ایران

زینت میرهاشمی

 

جواد طریف نماینده رژیم بنیادگرای ولایت فقیه در روز سه شنبه اول تیر وارد پاریس شد. ظریف به عنوان یکی از کارگزاران ارشد پدر خوانده داعش و شریک در همه خشونتها؛ از شلاق زدن کارگران، شلاق زدن دختران و پسران در جشن فارغ التحصیلی شان، شکنجه زندانیان سیاسی و زندانی کردن فعالان کارگری و معلمان است. پدیرش او از جانب دولت فرانسه با تنفر و اعتراض آزادیخواهان روبرو شده است.

ظریف به جای خندیدن در برابر دوربینها و بزک کردن چهره کریه جمهوری اسلامی باید به سوالهای زیر جواب دهد.

چرا 17 کارگران اخراجی  معدن طلای آق دره شلاق زده شدند؟

دلیل صدور حکم شلاق برای 9 تن از کارگران معدن سنگ آهن بافق چیست؟

دستگیری 35 تن از چوانان و اجرای 99 ضربه شلاق بر بدن هر کدام از آنان به چه جرمی صورت گرفته؟

آیا شرکت در میهمانی از نظر رژیم ایران جرم است؟

اجرای سیستماتیک شکنجه، شلاق در سیاهچالهای ولایت فقیه و عدم درمان زندانیان بیمار با کدام اصول انسانی مطابقت دارد؟

دلیل اجرای ممتد حکم اعدام و به ویژه اعدام جوانانی که زیر 18 سال مرتکب جرم شده اند، صدور احکام حبسهای طولانی برای فعالان اجتماعی و مدنی مانند فعالان حقوق کودکان، کار و زنان و زندانی کردن وبلاگ نویسان و روزنامه نگاران چیست؟

و صدها مورد دیگر.

این موارد در کشور فرانسه که میزبان جواد ظریف است، در ردیف نقض حقوق بشر و حقوق شهروندی قرار داشته و بنابراین پذیرش ظریف یعنی خوش آمدگویی به یکی از آمران جنایت و نقض حقوق بشر و به شدت محکوم است.

 

تمامی دولتمردان و شخصیتهای سیاسی و اجتماعی که برای بستن قراردادهای شیرین اقتصادی و یا منافع شخصی چشمشان را بر نقض فاحش حقوق بشر در ایران می بنند و فرش قرمز برای این سخنگوی رژیم پهن می کنند، موافقت خودشان را با پایمالی حقوق بشر نشان داده و به رشد بنیادگرایی اسلامی و تقویت رژیم بدتر از داعش یاری می رسانند.

 

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست