فراسوی خبر ... شنبه ۳ آذر

 

اعتراف سرکرده سپاه به عملیات تروریستی در خارج از ایران

زینت میرهاشمی

 

هر چقدر موشک در زرادخانه جمهوری اسلامی ذخیره شود به همان میزان سُفره های مردم خالی تر و گرسنگی دادن کارورزان تحت عنوان اقتصاد مقاومتی عادی تر می شود.

فریاد حق طلبی کارگران نیشکر هفت تپه و کارگران فولاد اهواز از مرزهای ایران گذشت و به گوش جهانیان رسید. در کنار این فریادهای رسا، اعتراف سرکرده واحد موشکی سپاه پاسداران به ساخت انواع موشک قابل توجه است.

معنای اقتصاد مقاومتی و رمز و راز کلید حسن روحانی برای حل بحران اقتصادی را پاسدار حاجی زاده، سرکرده نیروی هوا فضای سپاه پاسداران در یک برنامه تلویزیونی معنا کرد.

پاسدار حاجی زاده در سخن پراکنی خود ضمن تاکید بر اشراف ولی فقیه بر فعالیتهای موشکی، بر انجام سه عملیات موشکی در خارج از کشور اشاره کرد. بنا به گفته وی یکی از این موشکها موفق و دو تای دیگر خودکُشی کردند.

به نظر می رسد که این سرکرده سپاه در جای گرمی نشسته که پایگاههای آمریکایی در منطقه را تهدید می کند.

سخن پراکنی این پاسدار دعوت و تحریک به جنگ است و این درشرایطی است که بنا به ارزیابیهای گوناگون و منجمله نظر خامنه ای، جنگی در چشم انداز نیست و رژیم ولایت فقیه بر طبل جنگ می کوبد تا جنگ در سوریه، یمن و عراق را توجیه کند.

پاسدار حاجی زاده پایگاههای آمریکا را گوشت زیر دندان پاسداران دانسته و تهدید کرده که همواره زیر برد موشکهای سپاه هستند. وی از کسی نقل قول می کند که؛ دستاوردهای پدافندی سپاه از فرانسوی، چینی و روسها بهتر است.

در کشوری که هنوز تولید پوشاک بچه و ساده ترین مواد بهداشتی و... وجود ندارد، مشکل بی حقوقی، بی آبی و هوای آلوده جامعه را به فلاکت کشانده، پُز پدافندهای این چنینی دادن هم مسخره است و هم دردناک.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست