فراسوی خبر.... چهارشنبه 3 آذر

 

دعوت ولی فقیه برای حمایت از جنایت جنگی در سوریه

زینت میرهاشمی

 

روز سه شنبه دوم آذر، یکی از سرکردگان بسیج در سخن پراکنی خود در جمع بسیجیها، تلفات پاسدارهای ارسالی تحت عنوان مدافعان حرم به سوریه را بیش از یک هزار نفر اعلام کرد. مدافعان حرم اسم رمز شرکت پاسداران در قتل عام مردم سوریه و حمایت از دیکتاتوری بشار اسد است.

این میزان تلفات از مزدوران ولی فقیه حاصل مشارکت در جنگ دیکتاتوری بشار اسد با مردم سوریه است. شرکت مستقیم در این جنگ همراه با کمکهای نظامی و مالی به حاکم دمشق، جنایتی است که ولی فقیه به بهانه دفاع از مکانهای مذهبی و یا کمک مستشاری می خواهند آن را توجیه کنند.

بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد در روز دوشنبه اول آذر، بمبارانهای هوایی شهر حلب در روزهای اخیر را جنایت جنگی اعلام کرد که مسئولان آن باید محاکمه شوند. همچنین یکی از هماهنگ کنندگان کمکهای انساندوستانه سازمان ملل در روز دوشنبه اول آذر گفت: ۹۷۴ هزار و ۸۰ نفر در محاصره به سر می برند. در حالی که این رقم در شش ماه پیش ۴۸۶ هزار و ۷۰۰ نفر بوده است.

 

در حالی که مردم حلب زیر بمبارانهای ارتش روسیه و سوریه و پیاده نظام مزدوران خامنه ای و اسد از گرسنگی و بیماری جان می دهند، ولی فقیه بی شرمانه می خواهد که کشورهای دیگر ساکت و تماشاچی نباشند.

ولی فقیه روز سه شنبه ۲ آذر در ملاقات با رئیس جمهور اسلونی، وظیفه کشورها را تلاش در خاموش کردن آتش این درگیریها دانست. وی با دادن بیش از هزار تلفات، هدف رژیم را تاثیر گذار دانسته اما دخالت نمی داند.

این که سرنوشت بشار اسد با سرنوشت رژیم ایران گره خورده و آزادی مردم سوریه از قید دیکتاتوری بشار اسد، امنیت رژیم ولایت فقیه را با چالشهای جدی روبرو می کند، بیش از هر زمان ثابت می شود.

نابودی هر گونه بینادگرایی و دیکتاتوری در خاورمیانه بدون نابودی رژیم ولایت فقیه به عنوان تغذیه کننده نیروهای جنگ طلب و دیکتاتور، میسر نیست. با وجود رژیم جمهوری اسلامی، افقی برای حل بحران و پیشروی به سوی صلح وجود ندارد.

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست