فراسوی خبر چهارشنبه 3 شهریور

 

قطع انگشتان دست دزد کوچک و امنیت دزدان دانه درشت

زینت میرهاشمی

 

سرنوشت دزد اول: بر اساس صحبتهای رئیس مجتمع قضایی بعثت گیوتین داعشیهای ولایت فقیه در انتظار قطع کردن دستهای چندین زندانی به جرم دزدی است. روز سه شنبه 2 شهریور این کارگزار قطع انگشتان، صدور حکم قطع چهار انگشت دست برای تعدادی از دستگیرشدگان در مناطق 16 و 19 تهران را اعلام کرد. (منبع:میزان) این گونه مجازاتهای قرون وسطایی و ضد بشری محکوم است.

به نظر می آید که محکومان به قطع دست، در این مرحله خوش شانس هستند که محکوم به قطع پای چپ از طرف داعشیهای جمهوری اسلامی نشده اند. در دیکتاتوری ولایت فقیه، دزدان دانه درشت به برکت مِهر و محبت ولی فقیه و وابستگی به ناف حکومت، دستان شان بر سر جای خود برای دزدی بیشتر باقی می ماند.

 

سرنوشت دزد دوم: در رویدادی دیگر، جهانگیری معاون اول حسن روحانی، چراغ قوه ای به درون تاریکخانه اسرار می اندازد. وی که نام بردن از دزد دانه درشت به صرفه اش نیست، دل آزردگی مردم را بهانه می کند. این پایور رژیم، روز سه شنبه 2 شهریور، از گم شدن 30 میلیارد دلار در سالهای گذشته خبر داد. وی در تعریف از دولت کلید دار با رو کردن چند فقره دزدی بدون نام، لگدی به دولت احمدی نژاد زد.

جهانگیری گفت:یک جوان 35 ساله توانست 2 میلیارد و 700 میلیون دلار پول این کشور را ببرد. . وی یک نمونه دیگر را ذکر کرد: گروهی بودند که در سالهای گذشته برای واردات ارز از یک کشور خارجی، 130 میلیون دلار از بانک مرکزی آن کشور دریافت کردند اما در بازگشت فقط 100 میلیون دلار ارائه دادند و گفتند که 30 میلیون دلار آن گم شده است.

معنی گم شدن پول، مخفی کردن اسامی دزدان بزرگ به بهانه آزرده نشدن ملت و همزمان قطع دست دزدان کوچک را یک کودک دبستانی هم می داند.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست