فراسوی خبر... شنبه 4 مهر

"خامنه ای حیا کن، عربستان را رها کن ... فکری به حال ما کن"

لیلا جدیدی

یک اکازیون تازه برای شیادی خامنه ای و دار و دسته اش پیش آمده تا با سوواستفاده از مذهب و یک تراژدی انسانی، با عربستان در رقابتهای منطقه ای و به ویژه یمن تصفیه حساب کند.  

 1300 زائر هنگام انجام مراسم مذهبی در منا به علت ازدحام جمعیت جان باختند. خامنه ای و کارگزارانش از این فرصت سود جسته و با پنهان کردن دستان خود که آغشته به خون مردم ایران است، به رقص و پایکوبی به خاطر عدم "مسوولیت" و "مدیریت" عربستان سعودی پرداخته اند

علی خامنه ‌ای به عربستان به خاطر "مدیریت غلط و اقدامهای ناشایسته" حمله برده و با اعلام سه روز عزای عمومی، دست به معرکه گیری زد تا شاید آبرویی برای خود بیابد. رییس جمهور وی نیز با ژستی که نشان دهد بسیار تحت تاثیر قرار گرفته، دستور تشکیل جلسه فوق ‌العاده هیات دولت برای "بررسی حادثه" را داد.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیز طی اطلاعیه ای از "ملت داغدار و عزادار، شهید پرور و سلحشور ایران اسلامی" خواست در یک تظاهرات دولتی علیه عربستان "حضور حماسی" داشته باشند و به خاطر اینکه "رژیم بی کفایت و متزلزل آل سعود از صنعا تا منا مسلمانان را می کشد" فریاد بزنند.

سپس، هر کس دیگر که حق حرف زدن و اظهار نظر داشت نیز روضه "مدیریت مسوولیت" خواند. اما یک نکته آشکار و مهم را کسی از یاد نمی برد.

هزاران نفر از مردم ایران در جنگ خانمانسوزی که خمینی آن را "بهترین نعمت" خواند، جان باختند، هزاران نفر در سالهای بعد از آن دسته دسته اعدام شدند، از دهه 60 و کشتارهای زندانیان سیاسی تا فقر، بیخانمانی، عدم دسترسی به بهداشت و درمان که باعث مرگ هزاران نفر انسان ایرانی شده است، آلودگی هوا و مرگهای ناشی از آن، اعدام صدها نفر تنها در یکسال اخیر و... آیا هیچیک "مدیریت" شد و یا کسی "مسوولیت" به گردن گرفت؟ هیچ رهبر و رییس جمهوری مسوولیت خراب شدن سقفهای گلی بر سر مردم زلزله زده بم و آذربایجان و غیره را پذیرفت؟

از مدیریت خامنه ای و اعوان و انصارش نیز همین بس که در کشور ما بنا بر آمارهای رسمی رژیم، روزانه 55 نفر در اثر تصادفات ناشی از نبود جاده استاندارد جان خود را از دست می دهند. به گزارش سازمان صلیب سرخ جهانی تنها در سال ۹۲، ۱۷ هزار و ۹۹۴ تن و یکسال بعد، در سال ۹۳، ۴۹ هزار و ۸۶۶ تن در اثر تصادفهای جاده ای ایران کشته شده اند. به این ترتیب، رژیم تحت ولایت علی خامنه ای رکورد جهانی بیشترین کشته ها در تصادف را در اختیار دارد. به گزارش یونیسف تعداد تصادفات در ایران 20 بار بیشتر از بقیه جهان است.

رژیم برای کشته شدگان عربستان اشک تمساح می ریزد، اما در برابر 200 هزار نفر از مردم سوریه که با حمایت همه جانبه از اسد خون شان را ریخته، "مسوولیت" حس نمی کند. این لیست طولانی است.

شارلاتانیسم خامنه ای کسی را فریب نمی دهد، این واقعیت را مردم کوچه و بازار و کاربران شبکه های اجتماعی با این پیام به او حالی کرده اند: "خامنه ای حیا کن، عربستان را رها کن ... فکری به حال ما کن!"

 

 

بازگشت به صفحه نخست