فراسوی خبر سه شنبه 5  آبان

 

اعتراض 26 روزه کارگران قطار شهری اهواز

زینت میرهاشمی

 

حرکتهای اعتراضی کارگری به طور رومزه در همه نقاط ایران جریان دارد. روز دوشنبه 4 آبان تجمع اعتراضی کارگران قطار شهری اهواز مقابل ساختمان شرکت پیماتکاری کیسون بیست و پنجمین روز خود را پشت سر گذاشت. کارگران این شرکت که به دلیل عدم دریافت 8 ماه حقوق خود از روز 10 مهر ماه دست به اعتراض زده اند همچنان بدون پاسخ و بدون حقوق مانده اند.

طی دو روز اخیر شاهد دو حرکت اعتراضی برجسته در اعتراض به بیکاری بودیم. کارگران صنایع فلزی ایران روز شنبه 3 آبان در اعتراض به بیکار شدن خود در مقابل اداره کار اسلامشهر دست به تجمع زدند. مدیریت این کارخانه کارگران را به صورت فله ای از کار اخراج کرده که این امر موجب اعتراض کارگران شد.

روز یکشنبه 3 آبان، کارگران اخراجی شرکت حفاری شمال در اعتراض به بیکاری در برابر ساختمان بنیاد مستضعفان دست به تجمع اعتراضی زدند. بنیاد مستضعفان سهامدار اصلی این شرکت است.

روز دوشنبه 4 آبان، کارکنان شرکت حفاری شمال منطقه عملیاتی دهلران دراعتراض به عدم پرداخت چندین ماه حقوقشان دست به اعتصاب زدند. در همین روز كاركنان حفاظت محيط  زيست مقابل این سازمان اقدام به تجمع اعتراضی کردند و برای چندمین بار مربیان پیش‌دبستانی مقابل مجلس تجمع کردند و ساکنان کوی فرمانداری بویراحمد در اعتراض به نداشتن گاز نیز تجمع کردند.

در رویدادی دیگر جمع کثیری از مردم خارک روز یکشنبه 3 آبان دست به تجمع اعتراضی زدند. اعتراض مردم خارک به عدم امکانات برای رفت و آمد بیماران، عملی نشدن وعده و وعیدهای حکومتیان و بیکاری بود. عضو شورای شهر خارک بیکاری جوانان در جزیره ای که 95 درصد نفت کشور را صادر می کند را علت نارضایتی مردم اعلام کرد.

هیچکدام از خواسته های کارگران که همه روز چندین حرکت اعتراضی بر پا می شود، در بسته حسن روحانی جایی ندارد. همان بسته ای که برای پر کردن جیب رانت خواران و بورس بازان به اسم قلابی تحریک تقاضا و رونق اقتصادی ارائه شده است. این بسته برای زندگی و معیشت نیروهای کار چشم انداز وخیم تری نوید می دهد.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست