فراسوی خبر.... آدینه ۵ آذر

 

درخواستهای یک داعشی از اتحادیه اروپا

زینت میرهاشمی

 

در شرایطی که سیمای رژیم ولایت فقیه بیش از هر هنگام در میان افکار عمومی جهان منفور شده است، محمد جواد لاریجانی، دبیر ستاد پایمال کردن حقوق مردم ایران، مانند دزدی که بعد از دزدی و در هنگام فرار فریاد آی دزد آی دزد سر می دهد، از مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار جلوگیری از فعالیت سازمان مجاهدین خلق ایران و محاکمه آنان شد.

داعشی کت و شلواری طی نامه ای به موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، از همبستگی پارلمانترهای اروپایی با این سازمان اظهار ناخشنودی کرده است. این نامه نگاری در شرایطی است که موگرینی با سران رژیم بر سر حقوق بشر در حال گفتگو است و قرار است اتحادیه اروپا در تهران دفتر دایر کند.

ویژگیهای شرایط فعلی و خواست لاریجانی: پخش نوار صوتی آقای منتظری چه در ایران و چه خارج از مرزهای ایران به جنایت علیه بشریت و قتل عام زندانیان سیاسی سندیت بخشید. جنبش دادخواهی خانواده های قتل عام شدگان، حرکتهای شجاعانه زندانیان سیاسی مانند نامه دادخواهی مریم اکبری منفرد و نیز فعالیتهای مدافعان حقوق بشر و محکوم شدن رژیم ایران برای شصت و سومین بار توسط کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل به دلیل نقض فاحش حقوق بشر، اعتراض نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر به اعدامهای گسترده گروهی و به ویژه کودکان و ... همه اینها بیش از هر زمان رژیم را در زمینه حقوق بشر با چالشی جدی روبرو ساخته است.

وجود فعالان کارگری، مدنی و شمار بالای زندانیان اعتصابی و بیمار از یک سو و اعدامهای هر روزه از سویی دیگر، تصویر فجیعی از شرایط ایران را نشان می دهد. حتا آنهایی که تلاش می کنند چشمهای خود را بر دریای خون و جنایت ببندند، در ظاهر هم که شده اظهار شرمساری می کنند.

گفته حسن نوروزی، یکی از مجلس نشینان در رابطه با وجود پنج هزار اعدامی با سن ۲۰ تا ۳۰ سال، فشار بر اقلیتهای مذهبی و پلمپ کردن محل کسب و کار بهائیان، شکنجه آزار جوانان شرکت کننده در مراسم جشن و میهمانی، آزار دستفروشان زن و توهین به آنان و ... اسنادی محکم برای محکوم کردن رژیم برای نقض حقوق بشر است. تمامی مسئولان و دست اندرکاران رژیم در رابطه با جنایتهای انجام شده و نقض حقوق بشر باید از نهادهای بین المللی طرد شوند. حرفهای لاریجانی برای فرار از همین حقیقت و چشم انداز دادخواهی است.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست