فراسوی خبر .... پنجشنبه ۷ دی

 

 

تحمیل مرگ به رضا شهابی در زندان

زینت میرهاشمی

 

تحمیل مرگ در زندان در اثر عدم درمان، فقدان بهداشت و دارو، یکی از شگردهای رژیم ولایت فقیه برای از بین بردن زندانیان سیاسی است که تا کنون در چندین مورد اتفاق افتاده است. بنابراین هر اتفاقی در زندان رجایی شهر برای رضا شهابی بیفتد، همانند زنده یاد شاهرخ زمانی، مسئول آن رژیم ضد کارگری ولایت فقیه و در راس آن خامنه ای است.

رژیم سرکوبگر علیرغم اعتراضهای گسترده جهانی از طرف سندیکاهای بین المللی کارگری و مدافعان حقوق نیروی کار، همچنان به آزار و اذیت فعالان سندیکایی کارگری در زندان ادامه داده و با بهانه های مختلف آنها را آزاد نمی کند.

رضا شهابی فعال کارگری و از اعضای سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در زندان دو بار سکته کرده و از نظر جسمانی در شرایط نامناسبی به سر می برد.

 

روز سه شنبه ۵ دی، بنا به فراخوان خانم ربابه رضایی، همسر رضا شهابی، تعداد کثیری از کارگران، دانشجویان و اعضای سندیکای شرکت واحد، در اعتراض به زندانی بودن رضا شهابی در مقابل ساختمان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خیابان آزادی در تهران، دست به گردهمایی زده و خواستار آزادی رضا شهابی شدند.

ماموران سرکوبگر رژیم قبل از شروع گردهمایی، محل را اشغال کرده و به شرکت کنندگان یورش برده و با ضرب و شتم آنها، تعدادی را دستگیر نمودند. در پی پخش گسترده خبر یورش ماموران به تظاهرکنندکان، بازداشت شدگان آزاد شدند.

 

حمله به تظاهرات مسالمت آمیز برای آزادی رضا شهابی و ضرب و شتم تظاهرکنندگان، محکوم است. این عمل، نشانه ترس رژیم از گسترش چنین حرکتهای اعتراضی و همبستگی مردمی برای آزادی زندانیان سیاسی و مدنی است. رضا شهابی و همه زندانیان سیاسی به ویژه فعالان کارگری باید آزاد شوند. حبس فعالان کارگری و سندیکایی خلاف پیمان نامه های سازمان جهانی کار که حکومت ایران آن را امضا کرده، است.

 

در رویدادی دیگر، دیروز به مناسبت هشتمین سالگرد قیام ۶ دی ۱۳۸۸ (روزعاشورا)، مراسمی در مزار زنده یاد مصطفی کریم بیگی، از شهدای خیزش آن روز برگزار شد.

خانم شهناز اکملی، مادر این شهید به همین مناسبت نوشت: آی مردم.، امیر ارشد مرا کشتند، امیر ارشدهای تان را نجات دهید.

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست