فراسوی خبر... شنبه ۸ اردیبهشت

 

کارت دعوت به جنگ از طرف سرکرده سپاه

زینت میرهاشمی

 

این روزها، تلخی جام زهر برجامٍ نوشیده شده توسط ولی فقیه، برتار و پود نظام ولایت فقیه نفوذ کرده است. کلید حلال مشکلات حسن روحانی که کارایی آن به دستاوردهای احتمالی پسا برجام گره خورده بود و نرمش قهرمانانه ولی فقیه که برای ایجاد فرصت بود، بار دیگر به نقطه تعیین تکلیف جدید نزدیک می شوند.

 

رژیم ولایت فقیه اگر به برکت سیاستهای اوباما، توانست از میان شکافهای برجام، خود را به ساخت موشکهای بالستیک مجهز کند و در هر فرصتی دست به موشک پرانی زند، موشک و فن آوری آن را در اختیار حزب الله لبنان، بشار اسد و حوثیهای یمن قرار دهد، اما بخت با او یاری نکرد و نتوانست تلخی زهر نوشیده شده را به شیرینی پیروزی پایدار تبدیل کند. از یک سو جامعه آبستن رویدادهایی است که هر زایش آن، سرتاپای نظام ولایت فقیه را نشانه می گیرد و از سوی دیگر جبهه بندیهای جدید در خاورمیانه و کنش و واکنشهای قدرتهای درگیر در این منطقه، گلوی رژیم را برای برجامهای ۲ و ۳ و.... می فشارد.

رژیم در این میان تلاش می کرد که بین اروپا و آمریکا بر سر برجام شکاف اندازد. گرچه اروپاییها به حفظ برجام موافق هستند، اما نه برجام رویایی ولایت فقیه. اگر برجامی ادامه یابد، به نظر می رسد دیگر برجام قبلی نخواهد بود و موضوع موشکها و دخالت رژیم در منطقه به آن اضافه خواهد شد.

 

در برابر رویدادهای منطقه و جنگهای نیابتی موجود دو نظر و دو عمل رو در روی هم صف آرایی کرده اند. مردم ایران بارها و بارها و در هر فرصتی که توانستند مخالفت خود را با دخالت نظامی و سیاسی (مستشاری) رژیم در منطقه اعلام کرده اند. مردم ایران نه این رژیم را از خود می دانند و نه سیاستهایش را. مردم ایران خواهان پیشرفت و توسعه اقتصادی، ایجاد شرایط دموکراتیک، آزادی ، صلح، برابری و عدالت اجتماعی هستند. مردم نمی خواهند ثروت شان در راه جنگ و به نفع دیکتاتورها و تروریستها خرج شود.

 

در برابر مردم ایران، رژیم حاکم قرار دارد که به طور مداوم نعره های جنگ طلبانه سر داده و شرایط جنگی را به مردم ایران تحمیل می کند. صحبتهای پایوران ریز و درشت رژیم همراه با شعارهای مرگ بر آمریکا در نماز جمعه، نواختن شیپور جنگ است. جانشین سرکرده کل سپاه پاسداران، حسین سلامی روز پنجشنبه ۶ اردیبهشت اعلام کرد که ما در جنگ هستیم اما دست برتر را داریم، چرا که ما خطوط نگرانی دشمنان را کشف کردیم.. وی که گویا در جنگهای نیابتی در سوریه، لبنان و یمن کم آورده، دشمن را به زمین جنگ دیگری دعوت می کند. این سرکرده سپاه می گوید: هر پایگاهی از دشمنان را که بخواهیم به آتش می کشانیم.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح رژیم، پاسدار محمد حسین باقری روز آدینه ۷ اردیبهشت اعلام کرد که پنبه تغییر راهبرد در جمهوری اسلامی را از گوش خود بیرون بیاورید، خط مشی ما را امام راحل ترسیم کرده است. خط مشی که وی بر آن تاکید می کند، صدور تروریسم و بنیادگرایی اسلامی برای ایجاد خلافت اسلامی است. این دقیقا همان راهبردی است که مردم ایران با آن مخالف هستند.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست