فراسوی خبر ... شنبه 8 فرودین

تداوم جنایت در آغاز سال 94 با قتل عمد دو جوان و اعدام 7 نفر

لیلا جدیدی

رژیم جمهوری اسلامی در هفته آغازین سال جدید، پرونده نقض حقوق بشر خود را با آغشتن دست خود به خون 9 انسان همچنان خونریز و سیاه باز نگاه داشت. خامنه ای و همدستان تحت حاکمیت او با قتل دو جوان فقط به دلیل شکی واهی و به دار آویختن 7 نفر به بهانه ارتباط با جرایم مربوط به مواد مخدر، همگی در یکهفته، مهر تاکید بر تداوم سیاست جنایت کارانه خود را زدند.

"خبرگزاری هرانا" در گزارشی پیرامون اعدام 7 نفر در زندان عادل آباد شیراز در روز 6 فروردین ابراز داشته که رسانه‌های رسمی و حکومتی در ایران در باره این اعدامها سکوت کرده اند و قوه قضاییه هم اعلامیه یا خبری پیرامون آن منتشر نکرده است. هرانا همچنین از قتل یک چوپان جوان در روز 2 فروردین در 20 متری خانه خود در روستای گلیکی از توابع کهیری بخش آهوران نیکشهر توسط پاسداران گزارش می دهد. پاسداران قاتل این جوان مدعی هستند که چوب دست وی را اسلحه فرض کرده و به سمت او شلیک کرده اند. روز اول فروردین نیز ماموران انتظامی و سپاه به یک جوان بلوچ به ظن حمل گازوییل شلیک کرده و وی را به قتل رساندند.

در حال حاضر نیز تنها در زندان مراغه ۲۷ زندانی در انتظار اجرای حکم اعدام‌ هستند.

بدون شک نقض سیستماتیک حقوق بشر در ایران همچنان مانند گذشته ادامه خواهد داشت. جمهوری اسلامی آخرین ماه سال 93 را با اعدام 21 زندانی در شهرهای شیراز، بم و بندرعباس ، اعدام 4 زندانی در اراک، 3 زندانی در زندان مرکزی رشت، دو نفر در کرمانشاه در محیط عمومی و یک زن و هفت مرد که بیشتر آنان مخفیانه و بدون پوشش رسانه ای صورت گرفت، به اتمام رساند.

ارتکاب این قتلها و اعدامها نشانه هراس حکومت و چماق به دستان آن از عصیان مردم در برابر ناهنجاریهای زندگی و معیشت شان است که روز بروز وخیم تر می شود.

کشتار و اعدام مردم ایران جنایت علیه بشریت است و جمهوری اسلامی و دست اندرکاران این جنایتها باید محاکمه و مجازات شوند. بدون تردید با عزم جزم مردم ایران برای سرنگونی فاشیسم مذهبی جمهوری اسلامی آن زمان فرا خواهد رسید.

 

 

بازگشت به صفحه نخست