فراسوی خبر یکشنبه 10 آبان

 

مشکل لاریجانی، فالوده خوردن احمد شهید یا نقض حقوق بشر؟

زینت میرهاشمی

 

ادامه نرمشهای قهرمانانه ولی فقیه با ژستهای ظریف در کنفرانس وین در میز گفتگو بر سر سوریه، نمی تواند کابوس حقوق بشر را از حافظان استبداد دینی محو کند زیرا این حقوق بشر است که با استبداد مشکل دارد و آن را به چالش می کشد.

آخرین گزارش احمد شهید،گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد در باره نقض حقوق بشر در ایران، در هنگامه نمایش زهر خوران و مُدِره نمایی در خارج از ایران، پایوران رزیم را آن چنان برآشفته کرده که از به قلم کشیدن ترواشهای ذهنی بیمارگونه خود در رابطه با احمد شهید و فعالان حقوق بشر دریغ نکردند. یک نمونه مبتذل آن گیر دادن محمد جواد لاریجانی معاون حقوق بشر قوه قضائیه رژیم به فالوده خوردن احمد شهید است. لاریجانی گفت:گروههای تروریستی که این گزارشگر ویژه روزانه با آنها فالوده می خورد به عنوان فعالان حقوق بشر مطرح می شوند و حرفهای آنها در این زمینه منتشر می شود.

این کارگزار ولی فقیه، روز آدینه 8 آبان در واکنش به گزارش اخیر احمد شهید، مدعی شده که در ایران مشکلی به نام حقوق بشر نداریم.

در روز جمعه 8 آبان، خبر محکومیت 10 سال حبس تعزیری برای عبدالفتاح سلطانی همراه با محرومیت از وکالت پخش شد.

مسعود و خسرو کردپور، دو برادر روزنامه نگار و موسس بنیاد دموکراسی و حقوق بشر کردستان، فقط به جرم دفاع از حقوق بشر در زندان به سر می برند. معلمان زندانی منجمله علیرضا هاشمی، عبدالرضا قنبری، رسول بداقی، علی اکبر باغانی، اسماعیل عبدی  و محمود بهشتی به دلیل اعتراض به وضعیت کار و معیشت خود در زندان به سر می برند. از زندانی کردن کارگران، اقلیتهای دینی، وبلاگ نویسان، فعالان کودکان، محیط زیست و فعالان شبکه های اجتماعی تا قتل شاهرخ زمانی، ستار بهشتی و ریحانه جباری و .... همه شواهد زنده و عیان برای بازگویی نقض حقوق بشر توسط رژیم ولایت فقیه است. دیدن این واقعیتها ربطی به فالوده خوردن ندارد.

 

در ادامه واکنشها به گزارش احمد شهید، رئیس فراکسیون حقوق بشر مجلس، حقوق بشر را غیر قابل مذاکره دانست و منبع گزارش احمد شهید را فراریهای دارای پرونده ترور دانست.

گزارش احمد شهید همه آن فجایعی که در سیاهچالهای علنی و مخفی بر سر زندانیان وارد می شود را در بر نمی گیرد و صفحه های زیادی در مورد نقض حقوق بشر باید به گزارش احمد شهید اضافه کرد تا بتوان گوشه ای از جنایتهای رژیم در ذبح حقوق بشر مردم ایران را نشان داد. رژیم برای اثبات ادعای خود در مورد احمد شهید می تواند در زندانها را فقط برای یک روز برای بازدید خبرنگاران و نهادهای بین المللی مدافع حقوق برای بازدید باز کند. حداقل می تواند به احمد شهید ویزای ورود به ایران دهد تا معلوم شود در ایران چه می گذرد.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست