فراسوی خبر ....چهارشنبه ۱۰ آذر

 

از چَپاولهای صادق لاریجانی تا حکم شلاق برای کارگران بافق

زینت میرهاشمی

 

حکم شلاق و ۵ سال حبس همچنان بر شانه های رنجور کارگران معدن سنگ آهن بافق سنگینی می کند. در رویدادی دیگر افشای چپاولهای رییس قوه قضاییه ولی فقیه به چالشی جدی در درون باندهای رژیم تبدیل شده و مردم به اشکال مختلف در این مورد نظر می دهند. پخش گسترده خبر این اختلاس، صادق لاریجانی را مجبور کرد تا خود به صحنه آمده و با تهدید رسانه ها از آنها بخواهد در زمینه فسادها و دزدیهای میلیاردی سکوت کنند.

 

احکام ظالمانه و غیر انسانی در مورد کارگران یادآور اجرای حکم شلاق در مورد ۱۷ کارگر معدن طلای آق دره در ۲۵ فروردین سال جاری است که  با موجی از تنفر و محکومیت رژیم ولایت فقیه در ایران و سراسر جهان مواجه شد. این احکام وحشیانه برای نیروی کار در حالی است که در مورد مرتضوی جنایتکار و چپاولگر هیچ حکم جدی و قابل اجرا صادر نشده و او از اجرای حکم نمایشی صادر شده هم در امان است.

 

همزمان با صدور احکام ظالمانه در مورد کارگران، امنیت دزدان دانه درشت از محاکمه مصون هستند و اگر کسی در این مورد حرفی بزند به بازداشت تهدید می شود. ماجرای تهدید به دستگیری محمود صادقی زهر چشمی برای دیگرانی است تا در مورد میزان چپاول صادق لاریجانی  کنجکاوی نکنند. در خبرها آمده است که مجموع سود بانکی دریافتی صادق لاریجانی از ۶۳ حساب بانکی، ۲۵۰ میلیارد تومان در سال بوده است.

در حکومت فاسد ولایت فقیه هر کسی که دست به افشای چنین دزدیها بزند متهم شناخته شده و به حبس تهدید خواهد شد.   

پیرامون تهدید رسانه ها از جانب رییس قوه قضاییه، خشایار دیهیمی چنین سروده است؛

ﻗﺎﻧﻮﻥ!

ﺁﻗﺎﯼﺭﺋﯿﺲ ﻗﻮﻩ ﻗﻀﺎﺋﯿﻪ!

ﺑﺎﺯﻫﻢ ﮐﻪ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﻣﯿ ﮑﻨﯽ!

ﺟﺰﺗﻬﺪﯾﺪ ﻭ ﺍﺭﻋﺎﺏ ﻭ ﺯﻧﺪﺍﻥ ﻭ ﺷﻼﻕ ﭼﯿﺰﯼ ﻫﻢ ﻧﻤﯿ ﺸﻨﺎﺳﯽ.

ﺩﺭﺩﺳﺖ ﺗﻮ ﺷﻼﻕ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﺩﻝ من ﺍﺧﻼﻕ!

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست