فراسوی خبر.... آدینه ۱۰ دی

 

ارکستر ناهماهنگ شکست خوردگان از فتنه

زینت میرهاشمی

 

موضع گیری پایوران ریز و درشت رژیم به ویژه ذوب شدگان در ولایت به مناسبت سالگرد تظاهرات فرمایشی ۹ دی 1388، بر محور حمله به فتنه، درهم ریختگی و بحران درون هرم قدرت را بیش از هر هنگام دیگر به نمایش گذاشت. سخن پراکنیهای سینه چاکان ولایت در این چند روز پیرامون قیامهای سال 88، اهمیت آن رویدادهای بزرگ که قدرت ولی فقیه را در کف خیابان لَگَددمال کردند را تایید می کند. سال فتنه به معنی سال بروز شکاف و بحران بی سابقه در قدرت حاکم و گسترش جنبش ضد دیکتاتوری است.

در حالی که زهرا رهنورد، مهدی کروبی و میرحسین موسوی تاکنون چندین بار خواهان محاکمه علنی خود شده اند، مزدوران ولی فقیه در قوه قضاییه حتا حاضر به برگزاری دادگاهی نمایشی هم نشده و قبل از هر دادگاهی آنان را محکوم می کنند.

معاون رئیس قوه قضائیه تحت امر خامنه ای، حکم اینان را همان حکمی دانست که خمینی به طور قاطع در مورد هزاران جوان در دهه 60 صادر کرد. حکم کسانی که به گفته او علیه نظام جمهوری اسلامی قیام کردند,  اعدام است.

پاسدار محسن رضایی به مناسبت روز ۹ دی گفت:محاکمه سران فتنه باید محاکمه ای تاریخی باشد.

پاسدار علی سعیدی نماینده خامنه ای در سپاه گفت: عده ای سعی دارند فتنه ۸۸ را در حد کدورت کاهش داده و در تلاش برای تطهیر عوامل آن می باشند؛ از این رو زنده نگه داشتن و بازشناسی این فتنه از اهمیت بالایی برخوردار است.

علم الهدی به این مناسبت گفت:در کدام دادگاه برایشان کمتر از اعدام قائل می شوند؟

سخن پراکنیها بر محور فتنه جدال باندهای رژیم را هم به نمایش گذاشته است. در تحلیل مزدوران خامنه ای، جبهه فتنه هر روز وسیع تر و گسترده تر می شود و بخش زیادی از سرنشینان کشتی ورشکسته حکومتی هم در این جبهه قرار می گیرند.

خامنه ای و ایادی ریز و درشت او که داغ خورده از رویدادهای سال 88 هستند، از این که نام واقعی فتنه یعنی نمایش قدرت مردمی در سطح خیابان را به زبان آورند، به شدت می ترسند.

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست