فراسوی خبر سه شنبه 12 آبان

 

زهر اتمی و بی تکلیفی شعار مرگ بر امریکا

 

زینت میرهاشمی

 

پاسدار محمد علی جعفری، سرکرده کل سپاه پاسداران در روز دوشنبه 11 آبان، در سمیناری انواع فتنه علیه رژیم را دوره بندی کرد. 192 مجلس نشین بیانیه ای در مورد ادامه شعار مرگ بر آمریکا منتشر کردند . و 20 مجلس نشین دیگر به روحانی در مورد سانتریفوزها تذکر دادند. منتجه این رویدادها، سیمای حکومت ورشکسته که در کابوس سرنگونی است را نشان می دهد.

سرکرده کل سپاه پاسداران روز دوشنبه 11 آیان در سمیناری به نام دوران بزن و در رو تمام شده،  ضمن برملا کردن نگرانی اش از شرایط پس از برجام، به فواید داعش در منطقه برای جمهوری اسلامی تاکید کرد. وی اگر شهامت بیشتری می داشت، موهیت داعش را همطراز موهبت جنگ 8 ساله با عراق بیان می کرد. شاید هم در خفا و در اتاق فکر نیروهای سپاه قدس این موضوع مد نظر باشد.

 

اگرچه قبل از توافق وین هم چشم انداز جنگ خارجی بسیار بسیار ضعیف بود، اما نوشیدن جام زهر توسط ولی فقیه و کلید خوردن کاهش سانتریفوژها و... دیگر جایی برای حمله نظامی نمی گذارد که نام سمینار این چنین انتخاب شود. انتخاب این نام، برای حفظ فضای جنگی و اعلام تهدید دشمن خیالی است تا ماشین سرکوبی مردم از کار نیفتد. نگرانی پایوران رژیم با نام فتنه چهارم از جانب  سرکرده کل سپاه پاسداران مطرح می شود. در حالی که کمر رژیم از فتنه سوم (قیامهای خیابانی سال 88 ) هنوز راست نشده، خیزشهای اجتماعی با تابلوی فتنه چهارم در مقابل سرکردگان سپاه قرار گرفته است.

پاسدار جعفری در رابطه با داعش گفت:اگر داعش نبود، مردم منطقه، امت واحده اسلامی و مقاومت مردمی را فرا نمی گرفتند و وقتی دیدند فقط ایران به آنها کمک می کند، دلشان با مردم ایران یکی شد. (فارس 11 آبان) این گفته نیت ولی فقیه در تولید خشونت، بحران و دخالت در منطقه را نشان می دهد.

 

با نزدیک شدن به روز 13 آبان، روز حمله به سفارت امریکا، 192 تن از مجلس نشینان در بیانیه ای دلواپسی خود را از بی تکلیفی شعار نمادین رژیم نشان دادند. آنها خواسته اند که در مراسم 13 آبان شعار مرگ بر آمریکا داده شود. در کنار این بیانیه روز یکشنبه رستورانی با تابلوی نمادین آمریکا به نام کنتاکی در تهران افتتاح و عکسهای صف طولانی مشتریان در زیر زرق و برق تابلو در رسانه های حکومتی منتشر شد.

سناریوی دلواپسان در روز دوشنبه 11 آبان با تذکر 20 مجلس نشین به حسن روحانی تکمیل شد. این 20 نفر در تذکری کتبی از حسن روحانی خواسته اند که کاهش سانتریفوژها متوقف شود و در همین روز عراقچی بر روند اجرایی شدن توافق تاکید کرد.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست