فراسوی خبر سه شنبه 12 خرداد

 

رژیم کشتار و اُردوگاههای مرگ

زینت میرهاشمی

سیاهچالهای رژیم بیش از هر زمان به اُردوگاههای مرگِ فرزندان مردم ایران تبدیل شده است. در حالی که مجرمان دانه درشت و مافیای مواد مخدر به راحتی از چوبه های دار جمهوری اسلامی جان سالم به در می برند، جوانان محروم و آسیب دیدگان جامعه بدون برخورداری از امکان دفاع، قربانی خشونت بی حَد و مرز رژیم کشتار می شوند.

ففط در سحرگاه روز دوشنبه 12 خرداد، 17 زندانی به صورت دسته جمعی اعدام شدند. 13 زندانی در قزل حصار و 4 زندانی در ارومیه. یک زندانی در قزل حصار کرج قبل از سر به دار شدن با ایست قلبی جان خود را از دست داد. 2 تن دیگر در زندان ساری اعدام شدند. ولایت خامنه ای در گرداب بحرانهای مرگبار و برای مهار جامعه به این شیوه ضد انسانی متوسل می شود. امری که به شدت محکوم است.

بر اساس اطلاعیه دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران، در روزهای 2 تا 8 خرداد امسال، 31 زندانی در شهرهای کرج، تبریز، کرمان، گچساران، مشهد و اردبیل اعدام شدند.

اجرای قوانین قرون وسطایی از جمله قصاص، سنگسار، چشم درآوردن، دست بریدن توسط  رژیم ولایت فقیه در 37 سال گذشته نتوانست میزان جرائم و آسیبهای اجتماعی را کاهش دهد. بر اساس داده های آماری نهادهای حکومتی، میزان اعتیاد و جرمهای دیگر گسترش یافته و سن استفاده مواد مخدر و قتل کاهش پیدا کرده است. در حکومتی فاسد که جوانان را به جرم دگر اندیشی به حبس، شکنجه و دار محکوم می کنند، طبیعی است که اعتیاد و هر آن چه جوانان را از حوزه سیاست و فعالیتهای اجتماعی دور نگاه دارد رشد می کند و این دلخواه حکومت هم است. اعدامهای فله ای پنهان و آشکار و یا در ملاء عام برای حفظ جان دانه درشتها و سرپوش گذاشتن بر فعالیتهای مافیای اصلی مواد مخدر است. این اعدامها هیچ مساله ای از مردم را حل نمی کند و فقط برای امنیت نظام و چپاولگران اجرا می شود.

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست