فراسوی خبر... 14 فروردین

نمونه های تازه، تاکید بر هویت تروریستی رژیم جمهوری اسلامی

لیلا جدیدی

تروریسم با هدف ایجاد هراس و تهدید مخالفان و از سوی دیگر، امتیازگیری و پیشبرد اهداف قدرت طلبانه، راهبردی است که جمهوری اسلامی تحت هیچ شرایطی متوقف نکرده. در واقع "تروریست"، واژه ای است که هویت اصلی رژیم را تعریف می کند. چند نمونه از فعالیتهای تروریستی اخیر و نمونه هایی از اعمال تروریستی گذشته، حلقه به هم پیوسته این زنجیره را هویدا می کند.

پناهجویان ایرانی، به ویژه مخالفان و منتقدان جمهوری اسلامی که کشور زادگاه و خانواده خود را ترک می کنند، در کشور تبعیدگاه خود نیز پیوسته مورد تهدید و حمله جنایتکارانه مزدوران جمهوری اسلامی قرار می گیرند. در این رابطه، در اکثر مواقع دولتهایی که مهماندار پناهندگان هستند، چشم خود را بر این اعمال بسته اند. با این حال، گهگاه رژیم به تله قوانین آن کشورها می افتد. از جمله، به تازگی دادگاهی در ترکیه اقدام به محاکمه دو مزدور - تروریست جمهوری اسلامی که قصد ربودن یک خلبان ایرانی مخالف رژیم را داشتند کرده است. این نمونه افشا شده ای از صدها اقدام تروریستی دیگر رژیم است که مسکوت باقی مانده اند.

ترکیه که مقصد اول فعالان تبعیدی و به ستوه آمده ایرانی است، مرکز فعالیتهای تروریستی رژیم نیز هست. یک نمونه، ترور سید جمال حسینی (اسفندیار بهار مست)، سردبیر "خبرگزاری هرانا" و از فعالان حقوق بشر در ایران است که بیش از دوسال پیش، پس از مدتها مورد تهدید قرار گرفتن، سرانجام در دفتر کار خود در ترکیه ترور شد.

ترور، آدم دزدی، آدم کشی، بمب گذاری و پشتیبانی از گروه ها و دیکتاتورهای جنایتکار در سوریه و عراق از مشغولیات روزمره جمهوری اسلامی است و بیشرمانه حتی در مواردی مانند سلمان رشدی، به طور آشکار برای انجام این اعمال جنایتکارانه جایزه نقدی تعیین  می کند.

رژیم جنایتکار ولی فقیه در پرونده خود قتل دکتر کاظم رجوی، دکتر شرفکندی و 3 تن از یارانش، داریوش و پروانه فروهر، شاهپور بختیار، شهریار شفیق، غلامعلی و غلامحسین اویسی، فریدون فرخزاد و ده ها نمونه دیگر را دارد که دامنه آن از ایران به ترکیه و یونان و آلمان و آمریکا و غیره کشیده شده است. افزون بر آن، بارها در کشورهای مختلف اقدام به بمب گذاری کرده و در عرصه تروریسم بین المللی و پشتیبانی از تروریسم نیز از سفره زحمتکشان ایران هزینه های کلانی صرف می کند.

در تداوم این سیاست، به تازگی ارسال تسلیحات آن به سومالی برای سومین بار افشا گشته است. در کشتی شناسایی شده، "صدها قبضه کلاشینکف، تیربار و تسلیحات ضد تانک" حمل می شده است.

تروریسم جزو هویت رژیم جمهوری اسلامی و ابزار بقای آن است. عقب نشینی اتمی در جایگاه تروریسم در نظام ولایت فقیه تغییری نمی دهد.

 

 

بازگشت به صفحه نخست