فراسوی خبر.... چهار شنبه 17 شهریور

 

اقتصاد مقاومتی خامنه ای: حقوقهای نجومی، مدارس فرسوده

زینت میرهاشمی

کشته شدن دانش آموزان نه در زلزله ای مهیب بلکه در اثر ریزش دیوار مدرسه، در کشوری که سرشار از نفت و گاز است، بسیار دردناک است. خبر کشته شدن 4 کودک خردسال در هنگام بازی در روستای بجار بازار منطقه دشتیاری در استان سیستان و بلوچستان نه اولین رویداد این چنینی است و نه آخرین آن. این کودکان بر اثر ریزش ستون مدرسه در روز شنبه 13 شهریور جان سپردند.

یکی از کارگزاران اداره آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان در گفتگو با خبرگزاری ایلنا علت مرک دانش آموزان را غیر استاندارد بودن حصار مدرسه دانست و گفت:تعداد 2 هزار و 682 فضای آموزش غیر استاندارد در این استان وجود دارد که از این میزان 2 هزار و 203 فضای آموزشی فاقد حصار است. (هرانا، یکشنبه 14 شهریور)

هزینه های کلان نظامی، مخارج دخالت در سوریه برای حفظ بشار اسد، حقوقهای نجومی و جیبهای گشاد آخوندها و رانت خواران، به حکومت امکان تاسیس مدارس استاندارد و بازسازی مدارس فرسوده را نمی دهد. پایوران رژیم بارها از مردم خواسته اند که برای ایجاد مدارس مشارکت کنند و کار خیریه انجام دهند. اسماعیل دوستی عضو شورای شهر تهران در رابطه با خرابی مدارس تهران گفت: در تهران 550 مدرسه فرسوده نیازمند به تخریب و بازسازی وجود دارد که دولت سالی 8 میلیارد تومان به تخریب و نوسازی و همچنین بازسازی مدارس شهر تهران اختصاص می دهد و شاید 100 سال طول بکشد که این تخریب و نوسازی انجام شود.

وقتی بازسازی مدارس فرسوده تهران صد سال زمان می برد، معلوم است که در استانهای دیگر وضع از چه قرار است و چه فجایعی در انتظار دانش آموزان، معلمان و کارکنان این مدارس است. اگر این وضعیت را با حقوقهای نجومی، دزدیها و بذل و بخشش زمینهای چند ده میلیاردی مقایسه کنیم، اقتصاد مقاومتی ولی فقیه بهتر خود را نشان می دهد.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست