فراسوی خبر آدینه 15 مرداد

 

داستان سرائیهای جلادان بی اعتبار است

زینت میرهاشمی

 

اعدام گروهی 20 نفر از زندانیان عقیدتی (سنی مذهب) توسط جلادان خامنه ای، موج گسترده ای از تنفر و انزجار در ایران و جهان برانگیخت. این عمل سَبُعانه همچنین باعث اعتراض و خشم زندانیان سیاسی شد.

در سالگرد قتل عام تابستان سال 67 و اعدام گروهی از زندانیان عقیدتی، جواد لاریجانی دبیر ستاد ضد حقوق بشر رژیم، بی شرمانه از پیشنهاد رئیس قوه قضائیه برای بازکردن فضای مذاکره بر سر حقوق بشر با کشورهای غربی، خبر داد. وی باز شدن فضا برای بشریت در تجریه های جدید را علت استقبال خود از گقتگو با غربیها بر سر حقوق بشر اعلام کرد. مواضع ضد انسانی و ارتجاعی جواد لاریجانی در دفاع از سنگسار، قصاص، چشم درآوردن و اعدام کودکان، پشتوانه پیشنهاد وی برای آغاز مذاکراه با غرب برای حقوق بشر است. آن طور که از حرفهای این داعشی کت و شلواری بر می آید، وی در هراس از برجام دو، سه، چهار و پنج با هدف توجیه کردن جنایتهای ضد بشری رژیم به طرفهای خارجی ، از پیشنهاد موگرینی برای گفتگو بر سر حقوق بشر استقبال کرده است.

داستان سرایی جلادان رژیم برای توجیه اعدام بیش از 20 نفر از زندانیان عقیدتی (سنی مذهب) هیچ اعتباری ندارد. همانگونه که هزاران زندانی سیاسی تنها به جرم تسلیم نشدن به استبداد مذهبی سر به دار شدند.

بی دادستان کل رژیم در برابر موج اعتراض به اعدام 20 نفر در یک روز، حرفهایی در مورد اعدام شدگان زده که بی اعتباری آن بنا به گواهی همبندیان آنها و صحبتهای پخش شده برخی از اعدام شدگان، جای تردید نمی گذارد.

شهرام احمدی قبل از اعدام در نامه ای به قاضی پرونده اش نوشت:آقای قاضی، این (پرونده) سرگذشت من نیست، داستانی است که آن مردان خشمگین سرائیده اند... اتهاماتی را به من نسبت داده اند، که وقوع شان مطابق اخبار همان رسانه ها ماهها و بلکه سالها پس از بازداشت من بوده است. صحبتهای شاهدان از وکلای زندانیان تا فعالان مدنی در مورد این افراد فراموش نخواهد شد. بدون شک، خلیفه ارتجاع و ایادی او، منجمله جواد لاریجانی که می خواهد سر غربیها شیره بمالد، سرانجام مچبور به پذیرش برجامهای دو و سه و.... خواهند شد.

اعدام و کشتار زندانیان سیاسی امنیت ولایت پوسیده خلیفه ارتجاع را تضمین نمی کند. جنبش دادخواهی همواره این امنیت را به چالش می کشد.

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست