فراسوی خبر یکشنبه 15 شهریور

 

ده فرمان خامنه ای برای کنترل شبکه های مجازی

زینت میرهاشمی

 

روز شنبه 14 شهریور، خامنه ای اعضای جدید شورای عالی فضای مجازی را منصوب کرد. وی برای این تشکیلات سرکوبگرانه 10 وظیفه و ماموریت ابلاغ کرد. این ده فرمان که محور فعالیت جاسوسی در فضای مجازی است، هراس رژیم از استقبال مردم از شبکه های ارتباط مجازی را نشان می دهد.

خامنه ای وظیفه این تشکیلات جاسوسی را سیاستگذاری، مدیریت کلان و برنامه ریزی و تضمیم گیریهای لازم و به هنگام و نظارت و رصد کارآمد و روزآمد در فضای مجازی اعلام کرده است. یکی از وظایف این تشکیلات مقابله موثر با تهاجم همه جانبه فرهنگی و نیز ارتقای فرهنگ کاربری و سواد فضای مجازی جامعه است. به راه انداختن شبکه اطلاعاتی به بهانه امنیت در فضای مجازی، محدود و کنترل کردن مردم در شبکه های اجتماعی مجازی است. این تشکیلات که ترکیب سیاسی، نظامی و امنیتی آن بسا فراتر از شورای عالی امنیت رژیم است مدیریت ارتش سایبری را به عهده داشته و بر طبق فرامین سرکوبگرانه خامنه ای قرار است به طور متمرکز، فعالیت در شبکه های مجازی را رَصَد کند.

همه اعضای حقوقی و حقیقی عضو* این شبکه در سرکوبی و محدود کردن شبکه های اجتماعی نقش دارند.

در رویدادی دیگر رژیم با جولان دادن لباس شخصیهای موتور سوار در پارکی در تهران در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه 11 و 12 شهریور، از لباس شخصیهای موتور سوار پرده برداشت. این مانور به اصطلاح اقتدار، برای ایجاد رعب و وحشت در داخل با بهانه قدرت نمایی در برابر دشمن خارجی برگزار شد.

بنا به سخن پراکنی پاسدار جعفری، سرکرده کل سپاه پاسداران، به همه مردم برای جذب در این تشکیلات پیامک فرستاده شده تا آنها را با گرفتن پاسخ به شبکه بسیج لباس شخصیها وصل کنند. سرکرده کل سپاه از آتش زدن تمام منافع سیاسی و اقتصادی دشمن و زدن گردن و پرتاب آن به آسمان و بریدن انگشتان دست کسانی که غلطی بکنند حرف زد. پایوران رژیم و به خصوص خامنه ای به خوبی می دانند که بعد از خوردن زهر اتمی، هیچ دشمن خارجی حداقل به مدت یک دهه،  قرار نیست در برابر وادادگی رژیم غلطی کند و بنابرین روی سخن پاسدار جعفری با مردم ایران است که تهدید اصلی برای رژیم هستند. کنترل فضای مجازی و نمایش لباس شخصیهای موتور سوار،برای کنترل و سرکوب این تهدید اصلی است.

 

* اعضای حقوقی این شورا عبارتند از: رئیس ‌جمهور (رئیس شورای عالی)، رئیس مجلس، رئیس قوه قضائیه، رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، دبیر شورای عالی و رئیس مرکز، دادستان کل کشور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر اطلاعات، وزیر آموزش و پرورش، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، معاون علمی و فن ‌آوری رئیس‌ جمهور، رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران، فرمانده نیروی انتظامی و همچنین اعضای حقیقی: حجج اسلام و آقایان دکتر سید سعید رضا عاملی، دکتر حمید شهریاری، دکتر رضا تقی ‌پور، دکتر مهدی اخوان بهابادی، مهندس مسعود ابوطالبی، دکتر کامیار ثقفی، دکتر رسول جلیلی و مهندس سیدعزت ‌الله ضرغامی.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست