فراسوی خبر... شنبه 16 خرداد

دست قاتلان از جوانان مهاباد کوتاه!

لیلا جدیدی

هرگاه و در هرگوشه و کنار سرزمین ایران مردم جان به لب رسیده علیه تجاوز به حقوق، آزادی و کرامت انسانی خود دست به اعتراض می زنند، حکومت بدون درنگ و بی هیچ گونه بررسی، مقصر را شخص آسیب دیده و اعتراضات را "تحریک احزاب" و به "نیابت از سرویسهای بیگانه و اطلاعاتی خارجی" و از این قبیل نسبت می دهد. خودکشی فریناز خسروانی و اعتراضات مردم مهاباد نیز از این قاعده مستثنی نبوده است. این بار از صندوق پرونده سازی رژیم عده ای "تروریست" وابسته به حزب دمکرات و کومله بیرون آمده است.

وزارت اطلاعات در بیانیه ای اعلام کرده است که "با هوشیاری سربازان گمنام امام زمان اعضای یک تیم تروریستی که برای اقدامات خرابکارانه وارد ایران شده بودند دستگیر شدند".

این خبرسازی پس از آن صورت می گیرد که مقامات جمهوری اسلامی اعتراضات مردم مهاباد را به "کشورهای خارجی" و "عوامل برون مرزی" منتسب کردند.

جمهوری اسلامی به هر نیرنگ و دروغی پناه می برد، در حالی که به نظر می رسد راحت ترین کار، دستگیری مزدور تجاوزگر و مجازات عادلانه وی می باشد؛ یک برخورد طبیعی رایج در اکثر نقاط جهان.

حال پس از آنکه برای ماله کشی این جنایت، انواع اتهامات بیشرمانه را به این دختر جوان زدند، به پیگرد معترضان و پرونده سازی علیه آنها روی آورده اند.

آقای مصطفی هجری، دبیر اول حزب دمکرات کردستان ایران، ضمن رد اتهامات رژیم، پشتیبانی احزاب کرد را تایید کرده اما اعتراضات مهاباد را نتیجه "تجاوز به حقوق مردم و نه معلول تحریکات احزاب سیاسی" توصیف می کند. همچنین آقای عبدالله مهتدی، دبیر کل کومله کردستان ایران"، تظاهرات خشم آگین مردم مهاباد" را برخاسته از نارضایتی عمیق درون خود مردم دانسته و تاکید می کند که احزاب کرد در شهرهای کردستان بانفود هستند و در میان معترضان نیز وجود دارند. وی اعتراضات را عدالت خواهی مردم توصیف کرده که جریان او از آن حمایت کرده است.

تروریست سازی جمهوری اسلامی پس از دستگیری و بازداشت جوانان معترض در مهاباد اقدامی کاملا مزورانه و ناشیانه برای زهر چشم گرفتن از مردم و بیمه خود در برابر اعتراضهای آینده است. جمهوری اسلامی این بار نیز مانند همیشه به اثبات می رساند که مدافع عاملان هر جنایتی است که قربانیان آن را مردم تشکیل می دهند.            

 

 

بازگشت به صفحه نخست