فراسوی خبر آدینه 16 مهر

 

اعتراف سرکرده سپاه به دخالت جنایتکارانه در حلب

زینت میرهاشمی

 

روز پنجشنبه 15 مهر، استفان دی میستورا نماینده ویژه سازمان ملل در سوریه، در رابطه با نابودی کامل شهر حلب در سوریه، هشدار داد. وی گفت: حداکثر ظرف دو تا دو ماه و نیم، بخش شرقی حلب به ویژه قسمت تاریخی آن به طور کامل نابود خواهد شد.

جنگنده های هوایی روسیه با کمک پیاده نظام رژیم ایران در روزهای اخیر از بمباران و خمپاره باران بیمارستانها هم دریغ نکردند و با شقاوت و بیرحمی به بهانه جنگ با داعش، به تداوم جنایت و نسل کشی ادامه می دهند.

صحنه گردانان جنایات جنگی هر کدام برای جنایت خود بهانه ای می آورند. سخن پراکنیهای اخیر پاسدار قاسم سلیمانی، پاسدار جعفری و بشار اسد تاییدی بر نقش جنایتکارانه در سرکوب مردم به بهانه رویارویی با داعش است.

 

بر اساس خبر خبرگزاری حکومتی مهر روز پنجشنبه 15 مهر، بشار اسد در گفتگویی با یک روزنامه دانمارکی بمباران بیمارستانها را تکذیب کرده و این کار را خلاف منافع خود دانسته است. نکته مضحک از حرف او اینست که وی دلیل ادامه حیات تا کنونی خود را مقبولیت اش در اروپا و بین مردم اعلام می کند. وی گفت: من سوپر من نیستم. البته این اخلاق همه دیکتاتورها است که واقعیت را آن گونه که منافع شان ایجاب می کند ارائه دهند.

حرفهای قاسم سلیمانی در رابطه با نقش لشکر انصار الحسین و کمک بی دریغ نظامی و مالی و نیرویی طی 5 سال به بشار اسد، علت چنین مداخله پر هزینه ای را بر ملا می کند و در ضمن سندی بر نقش جنایتکارانه جمهوری اسلامی در سوریه است.

قاسم سلیمانی مساله سوریه را دیکتاتوری و بشار اسد نمی داند. وی می گوید: ما در آنجا فقط از سوریه دفاع نمی کنیم از اسلام و جمهوری اسلامی دفاع می کنیم. وی ادعا می کند که داعش برای مقابله با جمهوری اسلامی ایجاد شده است. می توان نتیجه گرفت که داعش نتیجه دیکتاتوری و دخالتهای رژیم در منطقه و به ویژه در سوریه و عراق است. به عبارتی اگر رژیم ولایت فقیه دست به صدور ارتجاع نمی زد اوضاع منطقه بدین گونه نبوده و داعشی هم نبود. این نتیجه قبل از این که حرف من باشد نتیجه حرفهای قاسم سلیمانی است.

حرف قاسم سلیمانی سرگرده سپاه قدس، با حرف سرکرده سپاه پاسداران، جعفری را با هم جمع ببندیم، نگرانی نماینده سازمان ملل در امور سوریه، روشن می شود. بدون کوتاه کردن دست رژیم از سوریه و همه کسانی که از دیکتاتوری بشار اسد حمایت می کنند، راهبردی عملی برای کاهش درد و رنج مردم وجود نخواهد داشت.

جعفری سرکرده سپاه پاسداران روز چهارشنبه 14 مهر گفت:صدور انقلاب اسلامی دستاورد بزرگی است. وی حوادث و رویدادهای کنونی را حاصل انتقال درس مقاومتی دانست که رژیم بنیادگرای ولایت فقیه به دنیا (کشورهای مسلمان) صادر کرده است.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست