فراسوی خبر .....چهارشنبه 17 آذر

حمایت دانه درشتها از هم

زینت میرهاشمی

 

هیس! هیس! کسی نباید دانه درشتی را محکوم کند. زیر سوال بردن دزدان دانه درشت، عاقبتش بازداشت، حبس یا خفه کردن است. دستگیری روزنامه نگاری که دزدیهای شهرداری تهران را رو کرد و یا تلاش برای بازداشت محمود صادقی، یکی از مجلس نشینان، به معنی هشدار و خفه کردن هز صدایی است که بخواهد گندابه رژیم ولایت فقیه را کمی هم زند.

 

روز سه شنبه ۱۶ آذر، علی لاریجانی، رئیس مجلس ارتجاع در جمع خبرنگاران پیرامون حسابهای شخصی برادرش مورد پرسش قرار گرفت. رئیس مجلس ارتجاع گفت: وزیر اقتصاد به بنده اطلاع داد حسابها به نام رئیس قوه قضائیه نیست. حرف وی واقعا مرغ پخته را به خنده می اندازد.

در حالی که به فرمان قوه قضائیه به ریاست صادق لاریجانی، دست آفتابه دزدها قطع و ذره ای به آنها رحم نمی شود رئیس مجلس ارتجاع از خبرنگاران می خواهد که این پرونده را به فراموشی سپارند. وی به خبرنگاران گفت: در شرایط فعلی جامعه و با توجه به مسائل و شرایط بین المللی بهتر است که ذهن خود را به این گونه مسائل مشغول نکرده و اولویت را به بررسی مسائل مهمتر اختصاص دهید.

 

در رویدادی دیگر، محسن اژه ای سخنگوی قوه قضائیه گفت: زمانی این بحث مطرح بود که چرا با آفتابه دزدها برخورد می کنند اما امروز می بینیم که چه کسانی بدون در نظر گرفتن مقام و رتبه شان محاکمه می شوند. فقط یک نمونه دروغگویی و شیادی محسن اژه ای، آزاد چرخیدن سعید مرتضوی و پخش عکسهای وی همراه با سعید طوسی در سفر به کربلا است. حکم شلاقی که هرگز اجرا نخواهد شد و پولهای دزدیده شده کارگران از جیب گشاد مرتضوی بیرون نخواهد آمد. از آنجایی که دانه درشتها مثل زنجیر به هم وصل هستند، به خوبی آگاه هستند که اگر یکی از آنها به دام افتد، افراد زیادی را گرفتار خواهد کرد. نمونه دیگر؛ پرونده بابک زنجانی است. حکم اعدام بابک زنجانی در جالی اعلام شده که پولهای به غارت رفته در جیب دانه درتشها مانده است. بر دار رفتن سر بابک زنجانی، ثروت غارت شده مردم را برنمی گرداند. از سویی دیگر اعلام عجولانه حکم اعدام وی برای سر پوش گذاشتن بر پرونده دزدانی همچون صادق لاریجانی و محمد باقر قالیباف است که همچنان در راس حکومت هستند.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست