فراسوی خبر ..... پنجشنبه ۱۸ مرداد

 

پاسخ مردم به سوال علی ربیعی: کل نظام مسئول فاجعه است

زینت میرهاشمی

 

وقتی باندهای درون رژیم برای قدرت و ثروت بیشتر و چپاول مردم با هم درگیر می شوند، حقایقی از پرده برون می افتد که عمق فاجعه و فساد درون حکومت را بیشتر برملا می کند. یکشنبه سیاه را فراموش نکرده ایم که احمدی نژاد با پخش یک ویدئو در مجلس ارتجاع فساد برادران لاریجانی را رونمایی کرد. روز چهارشنبه ۱۷ مرداد یکی از آن روزهایی است که به بهانه استیضاح علی ربیعی بازار افشاگری همراه با درگیری فیزیکی پر رونق شد.

لیست بالا بلندی که مخالفان وزیر کار ارایه دادند، این واقعیت را ثابت می کند که این وزارتخانه نه برای دفاع از حقوق کارورزان، که نهادی برای چپاول آنان است.

ورشکستگی صندوقهای بازنشستگی، عدم اجرای طرح همسان ‌‌سازی حقوق بازنشستگان، تعطیلی واحدهای تولیدی و افزایش تعداد بیکاران در دوره وزارت ربیعی، افزایش فقر، نابرابری و تبعیض، آمار سازی غیرواقعی، ظلم به جامعه کارگری و عدم بازگشت دلارهای پتروشیمی و ....از جمله مواردی بود که مجلس نشینان در صحن علنی مطرح کردند، این که در جلسه غیر علنی چه گذشته فعلاً پنهان مانده است.

به گزارش خبرگزاریهای حکومتی، سرانجام مجلس ارتجاع با ۱۲۹ رای موافق و ۱۱۱ رای مخالف به استیضاح علی ربیعی رای دادند و او را از وزارت کار تعاون و رفاه اجتماعی برکنار کردند.

 

مجلس نشینان چه گفتند؟

جاسمی گفت: ۸ میلیون جوان بیکار داریم که اینها لشکر دختران و پسران بیکار هستند که امروز به کف خیابانها آمده ‌اند.

رستمیان گفت: توسط یکی از فرستاده ‌های آقای بندپی به بنده گفتند؛ ۵۰۰ میلیون تومان به شما می‌دهیم تا دهنم قرص باشد و حرفی نزنم، به بنده گفتند ۲۰ میلیون تومان را به خیریه بده و ۴۸۰ میلیون تومان را خودت بردار تا به اسم خیریه باشد. آقای ربیعی شما که اسم کارگر و معلول می ‌آید، غش می‌کنید و اشک می ‌ریزید آیا این "شوی تبلیغاتی نیست؟"

چنارانی گفت: در حوزه مدیریتی شما شخصی است که ۲۷ سمت دارد. امروز ۹۸ درصد قراردادهای کار کارگران موقت است. این وزارتخانه جمهوری اسلامی را به خاک سیاه می‌نشاند.

 

علی ربیعی چه جواب داد؟

وزیر ویژه روحانی با طرح برخی از خاطرات دورانی که شغل امنیتی و بازجویی داشته و با طرح گفتکو با یک مارکسیست (در حقیقت بازجویی از یک زندانی سیاسی) و صبحانه خوردن با فردوست، عالی ترین مقام امنیتی رژیم شاه، فضای ویژه ای ایجاد کرد و گفت:

- نماینده ‌ای آمده می‌گوید؛ سالی ۴۰۰ الی ۵۰۰ میلیون تومان به حسابی بریز! خدایا از دست اینها چه کنیم؟

- یا ۱۵۰ میلیون به حساب این شخص بریز یا استیضاح می‌کنم به فقرا پول نده و به هر کسی من می‌گویم پول بده.

- آقای پورابراهیمی آقای کهنوجی را می‌شناسید رزومه ایشان دست من چه کار می‌کند اگر ایشان مدیر عامل مس می‌شد مشکلات شما با من حل می‌شد. نامه ‌ای که در دست دارم توسط نیروی انتظامی نوشته شده تضمین آن هم نیروی انتظامی است.

علی ربیعی دو سوال مطرح کرد که یکی از آنان را هیچ پایور حکومتی نمی تواند به درستی و به طور علنی پاسخ دهد. اما تهیدستان در کف حیابان به آن پاسخ گفته اند. ربیعی پرسید؛ آیا واقعاً وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی مسئول چالشهایی که روح و روان جامعه را آزرده است؟ پاسخ مردم روشن است؛ کلیت نظام و در راس آن خامنه ای مسئول فاجعه است.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست