فراسوی خبر چهارشنبه 21 بهمن

 

مانور تانک و موشک برای برخورد با کارگران

 زینت میرهاشمی

در کنار خبرها، گزارشها و آمارهایی که در مورد تعطیلی کارخانه ها، بلاتکلیفی کارگرانِ واحدهای نیمه تعطیل و رها شده، بیمارستانها و مدارس غیر استاندارد و وجود 25 هزار کارتن خواب فقط در تهران منتشر شده، خبر برگزاری مانور برای مهار اعتراضهای کارگری، خبر ساخت تانکهای پیشرفته و تولید انبوه موشک و دمیدن بر تنور جنگ در سوریه و لبنان، واقعیت اقتصاد مقاومتی خامنه ای را بیشتر عریان می کند.

 

در حالی که هنوز تعداد زیادی از کارگران مس خاتون آباد در زندان به سر می برند و برای آزادی آنها وثیقه های سنگین تعیین شده، برگزاری مانور گردانهای اوباش بسیج برای مهار حرکتهای اعتراضی در استان گلستان، بار دیگر ترس رژیم از از اعتراضهای کارگران را نشان می دهد. در مانور گردانهای بسیج به نام بیت المقدس در استان گلستان، چگونگی برخورد و دستگیری معترضان فرضی تمرین شده است.

 

روز سه شنبه 20 بهمن، رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی دبیرخانه کلانشهرهای کشور ، آمار کارنتون خوابها در تهران را بیش از 25 هزار تن اعلام کرد که بیش از 3 هزار تن از آنان زن هستند.

روز سه شنبه 20 بهمن، وزیر دفاع ولایت فقیه از ساخت جدیدترین تانک خبر داد. وی این تانکها را در ردیف پیشرفته ترین تانکهای جهان اعلام کرد. این پایور رژیم از تولید انبوه موشک عماد خبر داد و نوید داد که به زودی از ورژن دوم این موشک با هدف گیری بهتر رونمایی خواهد شد.

پاسدار نقدی، سرکرده سازمان بسیج مستضعفین روز سه شنبه گفت؛ اگر خامنه ای اجازه دهد می توانیم تا شب 500 سردار را در جبهه دفاع از حرم حاضر کنیم. دفاع از حرم نام رمز سیاست مداخله در سوریه و دامن زدن به جنگهای نیابتی در این کشور است که بودجه آن از جیب مردم پرداخت می شود و در بودجه سالیانه دولت هم لحاظ شده است. این سرکرده بسیج گرسنگی، قحطی و ... را یک آزمایش الهی دانسته و گفت:کمبودها برای ما چیزی نیست، دنیا محل گذر است.

البته این پاسدار فاسد و چپاولگر هرگز معنی گرسنگی و قحطی را نمی فهمد و تنها در فکر پیدا کردن راههای بهتر برای حفظ رژیم ولایت فقیه است. در مقیاس کلان می توان با مقایسه بودجه های آشکار و پنهانِ مربوط به سرکوبی و مداخله گری رژیم با بودجه های مربوط به تولید و زندگی مردم، اولا دلایل فقر و فلاکت مردم را بیشتر درک کرد و با ماهیت اقتصاد مقاومتی ولی فقیه  بهتر آشنا شد.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست