فراسوی خبر آدینه 23 مهر

 

سیمای اقتصاد مقاومتی در فاجعه شبکه فاضلاب

زینت میرهاشمی

 

بازبینی معضل شبکه فاضلاب، خبر ریزش چند باره زمین در تهران و مرگ دو نفر در پی آن و افزایش چاله های زمینی در برخی از استانها و نداشتن بودجه برای حل آن، بدهکاری برای خرید کتاب و نیز تحویل موشکهای  اس 300 به ارزش 800 میلیون دلار از طرف روسیه به رژیم، نمایی از یک حکومت فاسد، چپاولگر، جنگ طلب و متجاوز به حقوق مردم ایران و منطقه را نشان می دهد.

مدیر کل منابع طبیعی استان فارس از افزایش چاله ها در این استان و خسارات آن به کشاورزان و ساکنان این استان حرف می زند و می گوید: جلوگیری از ادامه نابودی منابع آبهای زیرزمینی استان فارس نیازمند دست کم 650 میلیارد تومان بودجه اختصاصی است. بنا به اظهارات وی دستگاههای اجرایی طی سالهای اخیر با کمبود دائمی بودجه روبرو بورده اند.

گفته های مدیر دفتر نظارت بر بهره برداری از طرحهای فاضلاب وزارت نیرو، عمق منجلاب حکومت فاسد را برملا می کند.

بهنام وکیلی، روز چهارشنبه 21 مهر در رابطه با مشکل تاسیسات فاضلاب گفت:به طور متوسط حدود 44.5 درصد جمعیت شهری در ایران تحت پوشش تاسیسات فاضلاب هستند (خبرگزاری حکومتی مهر 21 مهر ماه) روستاهایی که اصلا از این تاسیسات بهره ای نبرده اند در این آمارها به حساب نمی آیند. می توان تصور کرد که اگر سیاست افزایش جمعیتی ولی فقیه ارتجاع پیش رود، مردم با چه فاجعه غیر بهداشتی روبرو خواهند شد.

به دنبال تهدید خانواده های دانش آموزان کتک خورده در استان کرمان و تکذیب آن از طرف آموزش و پرورش، مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان از عدم پرداخت پول کتاب درسی توسط چهار هزار دانش آموز در سال تحصیلی جاری خبر داد. وی همچنین از بدهکاری 100 میلیون تومانی مدیران مدارس این مناطق جهت پول کتاب به شرکت چاپ و نشر کتاب صحبت کرد. البته وی از خَیِرانی هم صحبت کرد که برای پول کتاب به دانش آمزان کمک کرده اند. پس کتک زدن دانش آموزان جهت بدهکاری پول کتاب و شهریه بر اساس قوانین ارتجاعی جمهوری اسلامی قابل تکذیب نمی تواند باشد.

رژیم که برای فاجعه فاضلاب و کتاب دانش آموزان بودجه اختصاص نمی دهد، پول مردم را صرف خرید تسلیحات می کند.

بر اساس قراردادی که بین رژِیم ایران و روسیه منعقد شده است، مسکو متعهد شده بود که 5 سامانه دفاع موشکی میان برد اس 300 به ارزش 800 میلیون دلار به رژیم تحویل دهد. سرانجام به گزارش خبرگزاریها، روسیه اعلام کرد که سامانه دفاعی فوق را به طور کامل به رژیم تحویل داده است.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست