فراسوی خبر .... چهارشنبه 24 آذر

 

اشغال حلب، صدای مردم حلب شنیده نشد

زینت میرهاشمی

 

مبارزه ضد دیکتاتوری مردم حلب، پس از مدتها مقاومت زیر بمبارانهای وحشیانه که به طور عمده مردم غیر نظامی و مراکز مدنی را هدف قرار می داد، روز سه شنبه 23 آذر با ورود نیروهای اشغالگر بشار اسد و پاسداران خامنه ای وارد مرحله جدیدی شد. حلب اشغال شد اما مبارزه ضد دیکتاتوری ادامه خواهد یافت؛ آنان که باد می کارند، بدون تردید توفان درو خواهند کرد.

بنا به صدها گزارش منتشر شده، مزدوران بشار اسد، پاسداران خامنه ای، حزب ‌الله لبنان، شبه ‌نظامیان عراقی، افغانی و پاکستانی با وحشیگری بی حد و مرز مردم بی دفاع حلب را قتل عام کرده اند. دیدهبان حقوق ‌بشر سوریه، خبر اعدامهای میدانی و گسترده در شرق حلب توسط نیروهای بشار و متحدان شان را تأیید کرده است. بر اساس گزارش فعالان میدانی حداقل 200 تن در 4 محله شرق حلب توسط اشغالگران اعدام شده و تعدادی کودک در محله الفردوس زنده سوزانده شدند.

لینا شامی دختر جوان سوری طی پیامی از حلب، از مردم جهان کمک خواست اما کسی صدای او را نشنید.

لینا شامی گفت: به تمامی کسانی که من را می‌شنوند، ما در این‌جا در شرق حلب در مقابل یک نسل‌ کشی قرار داریم.

کسانی که این پیام را شنیدند و سکوت کردند و با نگاه تبعیض آمیز به حقوق بشر برای اشغالگران با این بهانه که آنان علیه تروریسم جنگیده اند، دست تکان دادند، در این بزرگترین جنایت قرن بیست و یکم شریکند.

خوشحالی و یا سکوت مرگبار برخی از به اصطلاح ضد امپریالیستها که مبارزه مردم حلب علیه دیکتاتوری بشار اسد را اقدام تروریستی می نامند، فقط ننگ و سیاهی را در کارنامه آنان به ثبت می رساند. واقعیت این است که روسیه، آمریکا، رژیم ایران و... که در فراسوی دیکتاتوری اسد، سهم خواهی خود را طلب می کنند در سرکوب مردم حلب توسط بشار اسد شریک هستند. به این موضع چندش آور توجه کنید.

محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت ولایت فقیه روز سه شنبه 23 آذر، در نشست خبری خود در رابطه با حلب گفت:دولت جمهوری اسلامی ایران و همه افرادی که به حقوق بشر اعتقاد دارند از سرکوب تروریستهای واقعاً سفاک و بی رحم که چندین سال دست به جنایت زدند، خوشحال خواهند شد.

با نگاهی به آنچه در زندانهای رژیم ایران می گذرد، اعتقاد پایوران جمهوری اسلامی به حقوق بشر را می توان خوب درک کرد.

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست