فراسوی خبر سه شنبه 24 شهریور

 

کُمدی حقوق بشر ولایت فقیهی

زینت میرهاشمی

 

قتل فعال کارگری، زنده یاد شاهرخ زمانی به وسیله مزدوران ولی فقیه، موج گسترده ای از تنفر عمومی در ایران و جهان ایجاد کرده است. در واکنشهای ایجاد شده به قتل این فعال و سازمانگر جنبش کارگری، فِلِش اتهام به سمت رژیم نشانه رفته و خواست تحقیق نهادهای بی طرف بین المللی برای رسیدگی به این قتل در ابعاد گسترده مطرح شده است.

همزمان با قتل شاهرخ زمانی، روز یکشنبه 23 شهریور، یک فعال کارگری دیگر به نام محمدرضا کریمی دستگیر شد. به قتل رسانیدن زندانی سیاسی که از همه امکانات دفاع از خود محروم است، عملی بزدلانه از طرف رژیم است. تعداد زیادی دیگر از زندانیان سیاسی در سیاهچالهای رژیم، به خاطر عدم درمان با خطر مرگ روبرو هستند. رفتار مزدوران رژیم در سیاهچالها که به دستور مستقیم خامنه ای و روحانی انجام می شود عملی جنایتکارانه و ضد انسانی است.

 

در حالی که رژیم ایران از نظر نقض حقوق بشر شناخته شده در سراسر جهان است و بارها به همین دلیل در مجامع مدافع حقوق بشر محکوم شده، بی شرمانه جایزه حقوق بشر به ایادی و مزدوران خودش تقدیم می کند.

روز دوشنبه 23 شهریور، سفیر رژیم در سوریه، جایزه حقوق بشر اسلامی را به مفتی اعظم دیکتاتوری بشار اسد تقدیم کرد. یک کمدی کامل؛ مزدوران یک دیکتاتور به ایادی یک دیکتاتور دیگر جایزه حقوق بشر می دهند.

در رویدادی دیگر، روز دوشنبه 23 شهریور، آملی لاریجانی رئیس قوه قضاییه ولی فقیه، در سخن پراکنی خود در ملاقات با کارگزاران هیات ایتالیایی مدعی شد که دیدگاه رژیم اش مبتنی بر نگاه عقلانی شیعه است و با تفکرات افراطی همچون داعش تفاوت دارد. دفاع وی از قانون ارتجاعی قصاص، بخش عقلانی شیعه این مرتجع است.

 

به گواه کارنامه بیش از سه دهه حکومت ولایت فقیه، تمامی اعمال و رفتار رژیم مانند داعش است. قتل شاهرخ زمانی و زجر کش کردن زندانیان سیاسی مانند نرگس محمدی و .... همانی است که داعش انجام می دهد. این داعش شرمگین قصد دارد جنایت را در مدل شرایط فرهنگی مشروعیت بخشد.

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست