فراسوی خبر.... شنبه ۲۶ آبان

 

سفره خالی کارگران و جیب پر استثمارگران

زینت میرهاشمی

 

وجود فعالان سندیکایی در میان کارگران، معلمان و کوشندگان زیست محیطی در کنار فعالان سیاسی و مدافعان حقوق کودکان در زندان به اضافه قتل مخالفان در خارج از زندان و... بخشی از واقعیت نقض حقوق بشر است که در قطعنامه کمیته سوم مجمع عمومی سازمان ملل متحد منعکس شده است. نقض حقوق بشر توسط رژیم آنچنان آشکار انجام می شود، که فقط کسانی می توانند آن را انکار کنند که دستان شان در جنایات حکومت آلوده باشد.

در هفته اخیر هزاران کارگر فولاد اهواز و نیشکر هفت تپه به دلیل نپرداختن حقوقهای شان دست به اعتصاب زدند.

کارگران شجاع نیشکر هفت تپه دردوازدهمین روز اعتصاب خود با حضور در نماز جمعه این شهر و با سر دادن شعارهای اعتراضی، واقعیت جامعه ایران را رقم می زنند. کارگران در نماز جمعه، با شعار رو به مردم، پشت به دشمن، مرزهای خود را با استثمار گران و ظالمان ترسیم کردند.

جنبش کارگران و معلمان در اعتراض به وضع موجود و با خواسته هایی روشن و برحق، در حالی پیش می رود که رژیم مرتب بعد از هر حرکت اعتراضی اقدام به بازداشت  و شکنجه فعالان این جنبشها می کند. بر اساس بیانیه شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران، دست کم تا کنون ۳۰ فعال صنفی احضار و بازجویی شده اند و بیش از ۵۰ نفر پیام تهدید دریافت نموده اند و از روز یکشنبه تا کنون دست کم ۱۲ معلم بازداشت شده اند.

کارگران فولاد اهواز و نیشکر هفت تپه در برابر گرسنگی فرزندان شان و سفره های خالی شان چیزی جز زنجیرهای شان برای از دست دادن ندارند و سندیکای کارکران نیشکر هفت تپه به درستی در اطلاعیه خود در تاریخ ۲۳ آیان اعلام کرده: این درد مشترک هزگر جدا جدا درمان نمی شود همراه شو عزیز!

قطعنامه مصوب کمیته سوم سازمان ملل بر وخیم تر شدن وضعیت حقوق بشر و افزایش سرکوب سیستماتیک معترضان، روزنامه نگاران و کاربران شبکه های اجتماعی تاکید کرده است.

صدور چنین قطعنامه ای در حالی که حاکمیت به خاطر حمایت از تروریسم زیر مَنگنه قرار گرفته، خوشایند پایوران رژیم و مدافعان آن نیست. واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه به این قطعنامه از جنس شیادی و دروغگویی است. وی مدعی می شود که قطعنامه بدون در نظر گرفتن واقعیات موجود ایران تهیه شده است. از دیدگاه این کارگزار سینه چاک رژیم، واقعیت موجود در ایران حکم می کند که ماشین اعدام، شکنجه و زندان همچنان بچرخد.

معنی حرف این پایور رژیم چیزی جز این نیست که فعالان مدنی چون اعتراض می کنند پس باید سرکوب شوند.

باید به این مزدور رژیم جمهوری اسلامی گوشزد کرد که کُنش اکثریت مردم که به شیوه های مختلف به رژیم ولایت فقیه نه گفته و با خونشان شعار اصلاح طلب، اصولگرا دیگه تمومه  ماجرا را امضا کرده اند، واقعیت موجود جامعه ایران است.

 

 

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست