فراسوی خبر.... چهارشنبه 26 آبان

 

صنعت موشک در حلب، آبرسانی به مردم با تانکر در ایران

زینت میرهاشمی

 

پاسدار باقری، سرکرده نیروی هوافضایی سپاه پاسداران که در روز ۲۰ آبان از ساخت موشک در حلب توسط رژیم ولایت فقیه حرف زده بود، خبر تخریب کارخانه ساخت سلاح زمین به زمین جمهوری اسلامی در حلب را رسانه ای کرد. (ایستا ۲۴ آبان) پاسدار باقری در قدرتنمایی توان موشکی رژیم گفت: شرایط را به نحوی تنظیم کرده ایم که بتواند ۵۰۰ موشک را در یک لحظه شلیک کند تا اگر صد موشک را صهیونیستها در هوا بزنندُ ۴۰۰ موشک دیگر به اهداف تعیین شده بخورند. (تسنیم وابسته به سپاه پاسداران ۲۱ آبان)

حسین شیخ الاسلام مشاور وزیر خارجه سابق رژیم در سوریه گفت؛ رژیم امروز روی مرزهای دانش موشکی در حال حرکت است. (همان منبع)

 

برآمد ایجاد کارخانه موشک سازی و تولید انبوه موشک توسط رژیم در یمن و حلب و صرف هزینه کلان از جیب مردم برای قدرتنمایی و ایجاد کشورهای تحت هژمونی ولی فقیه، مرگ و میر در اثر آلودگی هوا، نبود آب آشامیدنی، فقر و گرسنگی است.

فقط چند آمار ...

در جند روز اخیر تهران به دلیل آلودگی در وضعیت قرمز قرار گرفته به طوری که مدارس تعطیل شده است. عضو شورای فرمایشی شهر تهران، از فوت 412 نفر در اثر آلودگی فقط در سه هفته اول آبان ماه جاری خبر داد. وی گفت این تعداد فقط در تهران از آول تا 24 آبان، در اثر آلودگی هوا فوت کرده اند. 

معاون روحانی از 6 هزار و 600 روستا که از وضعیت آب آشامیدنی بسیار بدی برخوردارند آمار داد. آبرسانی به این روستاپیان از طریق تانکر انجام می شود. (تسنیم ۲۵ آبان)

البته این روستاپیان باز شانس آن را دارند که آب با تانکر به آنها می رسد، اگر این مقام حکومتی راست بگوید. زیرا بسیاری از روستاهای نوار مرزی حتا از این طریق آبرسانی هم محروم هستند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران سوخته، وضعیت درمان این بیماران را معادل سال ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۵ کشورهای توسعه یافته اعلام کرد. (ایلنا ۲۵ آبان) بنا به گفته وی، وضعیت درمان از نظر امکانات بهداشتی و تکنولوژی، 36 سال عقب تر از کشورهای توسعه یافته است. تختهای غیر استاندارد، پانسمانهای غیر مفید، کمبود تخت 50 درصد نسبت به تعداد بیماران سوخته، از جمله نکاتی است که رئیس این انجمن در مورد وضعیت درمانی این بیمارستانها اعلام گرد.

محمد جواد قاطعی، رئیس انجمن فوق همچنین به استفاده از بخاری قطره ای و سیستم گرمایشی غیر استاندارد در بسیاری از مدارس اشاره می کند.   

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست