فراسوی خبر... پنجشنبه ۲۸ بهمن

راه حل بحران زیست محیطی: نَهال یا موشک

زینت میرهاشمی

 

حکومت فاسد ولایت فقیه علیرغم هشدارهای کارشناسان زیست محیطی در رابطه با استان خوزستان، هیچ اقدامی برای جلوگیری از فاجعه پیش روی مردم  انجام نداده  و در مقابل ثروت طبیعی این مناطق را برای جنگهای منطقه ای از سوریه و عراق تا حزب الله لبنان هزینه می کند.

 

در حالی که آلودگی هوای شهر اهواز در هفته گذشته ۶۶ برابر حد مجاز ارزیابی شده، اما رژیم هیچ اقدامی برای پالایش هوای آلوده انجام نداده است. در حالی که مردم اهواز در بدترین شرایط به سر می برند، رئیس سازمان مدیریت بحران اعتراف می کند که هیچ چشم اندازی برای بهبود شرایط وجود ندارد. وی گفت: حذف منشا داخلی پدیده ریزگردها امری هزینه بر و دراز مدت است و باید سه میلیون هکتار نهال کاری برای مقابله با آن انجام شود. وی تاکید کرد که در برابر شرایط پیش آمده راه حل فوری وجود ندارد.

وزیر نیروی رژیم بر بی کفایتی حکومت در حل مشکل برق استان خوزستان تاکید کرد. وی گفت: مساله کاملا استثنایی و پدیده نادری است. در هیچ کدام از استانداردهای برق جهان چنین چیزی وجود ندارد.در حال خرید تجهیزات هستیم.

مردم خشمگین اهواز به درستی در روز چهارشنبه ۲۷ بهمن در سومین روز تظاهرات خود شعار دادند: خوزستان نفت داره، مردمِ بدبخت داره، مسئول بی کفایت اخراج باید گردد....بیکاری بیکاری.

خشم لبریز شده مردم اهواز در سطح خیابان، واکنشی بر حق و عادلانه به  بیش از سه دهه چپاولگری، تبعیض و سرکوبگری رژیم در این استان است. خشمی در برابر تولید انبوه موشک و سلاح برای امنیت دیکتاتوری خامنه ای و نکاشتن نهال برای جلوگیری از ریزگرده ها برای امنیت مردم اهواز. واقعیت این است که این دو امنیت در مقابل هم قرار دارد و سر سازگاری با هم ندارند و نخواهند داشت.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست