فراسوی خبر آدینه 28 خرداد

 

از حقوقهای نجومی تا رونق بازار فروش نوزادان

زینت میرهاشمی

 

چندین سال است که تجارت نوزادان و کودکان در ایران رونق دارد. در جایی که جان انسانی هیچ ارزشی ندارد و نابودی انسان تحت قوانین موجود نهادینه شده، به مرور زمان این عمل غیر انسانی تبدیل به امری رایج شده است.

 

خبر پیدا شدن نوزادان زنده در زباله دانها و افزایش نوزادان زنان کارتن خواب و معتاد به طور ممتد صفحه های حوادث مطبوعات را مزین می کنند. تا جایی که نرخهای فروش نوزادان و کودکان کار تبدیل به نرخی شناخته شده در بازار فروش انسان شده است. بر اساس داده های آماری نهادهای رسمی و غیر رسمی، تغییری برای از بین بردن این تجارت که همان تجارت برده است، صورت نگرفته است.

 

رئیس کمیته اجتماعی شهر تهران در سال گذشته بهای فروش نوزادان در تهران را بین 100 تا 200 هزار تومان اعلام کرد. وی گفت زنان کارتون خواب بعد از زایمان کودکان خود را ازای دریافت 100 تا 200 هزار تومان می فروشند. (فارس، 16 آبان 94)

خبرگزاری حکومتی مهر در روز چهارشنبه 16 خرداد امسال در گزارشی از خرید و فروش نوزادان در اصفهان به قیمتهای متغیر، بنا بر رنگ پوست و .... اشاره دارد. بر اساس این گزارش، خرید و فروش نوزادان در اصفهان به بازار داغ ی تبدیل شده است. بر اساس این گزارش در حال حاضر هر نوزاد در بازار خرید و فروش در اصفهان بین 14 تا 20 میلیون تومان به فروش می رسد.

 

درز خبر دریافت مزایا و حقوقهای نجومی پایوران رژیم و مدیران بانکها از تاریکخانه اشباح ولایت فقیه، دردناکی بازار خرید و فروش نوزادان بی صدا را چندین برابر می کند. ثروتمندتر شدن ثروتمندان و فقیرتر شدن بی چیزان، جلوه ای از اقتصاد مقاومتی است.

ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برابر تابش نور به تاریکخانه اشباح رژیم گفت که پولهایی که به شکل فیش حقوقی در فضای مجازی منتشر شده در حساب بانک است و هنوز از بانک خارج نشده است. وی گفت:مهدی نوربخش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی که 130 میلیون ریال حقوق او تعیین شده است، فقط 60 میلیون ریال برداشت می کند.. اگر فیش حقوقی پایوران رژیم منتشر شود، جنبه دیگری از اقتصاد مقاومتی برملا می شود.

 

 
 

 

بازگشت به صفحه نخست