فراسوی خبر... شنبه 29 اسفند

باز هم بحران سازی، باز هم تحریم و باز در انتها عقب نشینیهای خفت بار

لیلا جدیدی

در پی واکنشهای تند بین المللی به آزمایش موشکهای بالستیک، سپاه پاسداران شاخ و شانه کشیدنهای پوچی که گزافه گوییهای دوران پیش از نوشیدن جام زهر برجام را تداعی می کند، آغاز کرده است.

قاسم سلیمانی، سرکرده نیروی قدس، در پاسخ به اصرار جواد ظریف از طرفهای خارجی که خواسته است رژیم تحریم نشود، به بنیادگرایان اسلامی حماس قول می دهد که تحریمها ده ها برابر هم شود، رژیم حمایتش را از آنها قطع نمی ‌کند و با دهن کجی به دولت روحانی می گوید که "ظریف فقط ماموریت توافق هسته ای را داشته است".

پیشتر، "خبرگزاری فارس" از آزمایش موشکی جمهوری اسلامی خبر داده و اطلاع داده بود که کلاهک جنگی این موشکها جدا شونده است و ۶۵۰ کیلوگرم وزن دارد. به گفته این منبع، روی این موشکها شعاری از آیت‌ الله خمینی به زبان عبری با این مضمون نوشته‌ شده بود: "اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود."

جالب اینجاست که به گزارش "المیادین"، موسی ابومرزوق، یک عضو ارشد حماس، حمایت رژیم جمهوری اسلامی از فلسطین را "دروغ بزرگ" توصیف کرده و تهران را متهم کرده بود از حماس برای برقراری روابط با طرفهای دیگر استفاده می ‌کند.

در تازه ترین واکنش به موشک پرانی رژیم، سنای آمریکا اعلام کرد طرحی برای برقراری تحریمهای تازه ای علیه سپاه پاسداران و شرکت هواپیمایی "ماهان" در دست دارد. سناتورهای حامی این طرح اعلام کردند که دولت اوباما در مجازات علیه رژیم ایران به دلیل انجام آزمایشهای موشکی، موفق عمل نکرده است.

سناتور مارک کرک، یکی از امضاکنندگان این طرح انتقاد می کند: "دولت اوباما با انفعال به فعالیتهای تروریستی ایران، آزمایشهای موشکی غیرقانونی، کمک مالی به رژیم بشار اسد و نقض حقوق بشر برخورد می کند."

بنابه گفته سناتورهای آمریکایی، شرکت "ماهان ‌ایر" در انتقال نیروهای نظامی سپاه قدس (واحد تروریسم برون مرزی سپاه پاسداران) و افزایش تروریسم در خاورمیانه نقش داشته است. قانونگذاران آمریکایی همچنین قصد دارند که شرایط را برای اوباما سخت تر کنند تا نتواند رژیم ایران و یا کشورهای دیگر را از فهرست کشورهای حامی تروریسم حذف کند.

جمهوری اسلامی که بدون بحران نمی تواند به حیات خود ادامه دهد، با دروغ گویی، هزینه های کلان و گرد و خاک کردن برای به دست آوردن موقعیتی در خاورمیانه و صدور بنیادگرایی ولایت فقیهی، همچنان تلاش می کند؛ تلاشهایی که هزینه هنگفت مالی و جانی برای میلیونها نفر در بردارد، اما در انتها دوباره باید آن را با خفت کنار بگذارد.

 

 

بازگشت به صفحه نخست