فراسوی خبر ... چهارشنبه ۲۱ مهر

تلاش بی نتیجه خامنه ای برای مهندسی انتخابات عراق

زینت میرهاشمی

 

اگر چه انتخابات ششمین دوره پارلمان عراق پس از سقوط صدام، به دلیل فساد و نظام طایفه ای حاکم، از طرف جمع کثیری از مردم و سازمانهای اجتماعی تحریم شد، اما خروجی آن تا این لحظه شکست مهندسی رژیم ایران است.

اکثر خبرگزاریها تا کنون از درصد بسیار پایین شرکت مردم در این انتخابات و گسترده بودن جبهه تحریم گزارش داده اند. جنبش مردم عراق علیه فساد حاکم و دخالتهای جمهوری اسلامی هزینه های زیادی داشته است. مردم عراق به وسیله باندهای حاکم همواره سرکوب شده و صدای آنها کمتر به گوش رسیده است. خبرگزاریهای عراقی و دیگر خبرگزاریهای بین المللی از باخت گروههای وابسته و سرسپرده به رژیم ولایت فقیه و سپاه قدس خبر مخابره کرده اند.

در حالی که سپاه تروریستی قدس تلاش کرد تا گروههای نیابتی در ائتلاف فتح به سرکردگی هادی العامری دست بالا را داشته باشند، این جریان که در دوره قبل ۴۸ کرسی داشت، در این دوره ۱۴ کرسی به دست آورده است. روزنامه جوان متعلق به سپاه در روز سه شنبه ۲۰ مهر نوشت: «جریانهای نزدیک به مقاومت در عراق، اکثریت را به دست خواهند آورد؛ موضوعی که بحث خروج امریکا را جدی‌ تر در دستور کار قرار می ‌دهد.» سقوط فاحش گروه هادی عامری، نوکر ولی فقیه، شکست رژیم را در مهندسی انتخابات نشان داد.  

سفر شتاب زده پاسدار قاآنی، فرمانده سپاه تروریستی قدس و جانشین پاسدار قاسم سلیمانی، در روز دوشنبه ۱۹ مهر به عراق و پس از اعلام نتایج اولیه، سفری برای زد و بند، تهدید و باج خواهی، و رقم زدن سرنوشت دخالتگریهای تروریستی از طریق گروههای مسلح دست پرورده سپاه تروریستی قدس است. می توان حدس زد که اگر چینش مورد نظر رژیم ولایت فقیه صورت نگیرد، حرکتهای تروریستی گروههای نیابتی دست ساخت رژیم بیشتر خواهد شد.

در حال حاضر قاآنی و مزدورانش در شوک هستند. رسانه های رژیم هم در حال انعکاس بیانیه های هادی العامری در عدم پذیرش نتایج آرا و سمپاشی علیه مقتدی صدر هستند. دخالتهای رژیم در عراق علیه امنیت مردم این کشور و در جهت ایجاد تنش و بحران است. تا وقتی آمریکا در عراق حضور داشته باشد و تا زمانی که گروههای وابسته به جمهوری اسلامی تسلط کامل بر عراق نداشته باشند، نبود امنیت در عراق بستر مناسب برای زیست رژیم است. بر این منظر به نفع مردم ایران و عراق است که دولت آینده برای ثبات و صلح در عراق مانع دخالتگریها و ماجراجوئیهای رژیم ولایت فقیه در این کشور شود.

 

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول