فراسوی خبر ... پنجشنبه ۲۲ اردیبهشت

 خروجی دادگاه بلژیک؛ یک ضربه به تروریسم رژیم  

زینت میرهاشمی

حکم دادگاه استیناف بلژیک در روز سه شنبه ۲۰ اردیبهشت، یک حکم تاریخی و یک ضربه اساسی به سیاست تروریستی دیکتاتوری ولایت فقیه است.

تیم تروریستی متشکل از امیر سعدونی، نسیمه نعامی و مهرداد عارفانی به فرماندهی مامور وزارت اطلاعات، اسدالله اسدی که قرار بود در ۳۰ ژوئن ۲۰۱۸ با بمبهای مخرب، همایش سالانه مقاومت ایران را به خون بکشانند، با هشیاری پلیس اروپا و شکایت سازمان مجاهدین خلق ایران و میهمانهای شرکت کننده از چهارگوشه جهان در آن همایش، گرفتار عدالت شد.

قطعی شدن حکم محکومیت به وسیله دادگاه استیناف، با وجود تلاشهای رژیم برای نجات مزدور اطلاعاتی خود، اهمیت دارد. دستاورد این حکم، سرمایه مهمی برای شورای ملی مقاومت و سازمان مجاهدین خلق ایران است که همواره از جانب رژیم تهدید می شوند.

روند دادگاه مستقل بلژیک و دادرسی عادلانه آن و سرانجام اعلام محکومیت تروریستها، یک پیروزی برای جنبش ضد دیکتاتوری مردم ایران به شمار می آید.

خروجی دادگاه بلژیک تا حدودی بازدارنده رشد تروریسم دولتی با استفاده از ابزارهای دیپلماسی است. این که جمهوری اسلامی در خارج از مرزهای خود دست به تروریسم و حذف مخالفان خود می زند، دلیل قدرت سازماندهی و توانایی آن نیست بلکه به سیاست مماشات و چشم پوشی دولتهای بزرگ بر می گردد.

در قسمتی از بیانیه مطبوعاتی دادگاه استیناف آنتورپ آمده است: «داده‌ های پرونده به اندازه کافی نشان داد که حمله برنامه ‌ریزی شده، در زمینه واقعی به ‌طور خاص، برای موارد زیر بوده است:

- به مجاهدین خلق ضربه بزنند و پناهندگان سیاسی ایرانی را که در کشورهای مختلف اروپایی زندگی می ‌کنند و توسط حاکمیت قانون دمکراتیک ما محافظت می ‌شوند، به‌ طور جدی بترسانند.

- به‌ طور جدی فرانسه و احتمالاً سایر کشورهای (اروپایی)؛ که در این کنفرانس بین‌المللی عمومی و پرحضور شرکت داشتند و یا از برگزار کنندگان این کنفرانس حمایت کردند؛ را بترساند.»

در بیانیه فوق هدف رژیم از این عملیات تروریستی که خوشبختانه انجام نشد به خوبی بیان شده است. از این جهت حکم تاریخی دادگاه آنتورپ در قطعی کردن حکم محکومیت اسدالله اسدی و همکاران او، یک پیروزی در مبارزه با شبکه تروریستی رژیم است.

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول