فراسوی خبر ... دوشنبه ۲۳ اسفند

 

حمله تجاوزکارانه به اربیل علیه منافع مردم دو کشور

 

زینت میرهاشمی

 

موشک پرانی سپاه تروریستی پاسداران در شامگاه شنبه ۲۱ اسفند به کردستان عراق، با توجه به ناموفق بودن رژیم در مذاکرات وین و محکوم نکردن تجاوز اشغالگرانه روسیه در اوکراین و... دقیقا از موضع ضعف انجام شده است. این عملیات تروریستی تجاوزکارانه به خاک کشور همسایه، بر خلاف محاسبات غلط رژیم، یعنی استفاده از شرایط بحرانی در منطقه، هیچ بار مثبتی در سنگین کردن کفه ترازوی قدرت رژیم در منطقه و مذاکرات برجامی نخواهد داشت.

 سپاه پاسداران بعد از گذشت چندین ساعت در ظهر روز یکشنبه ۲۲ اسفند، طی بیانیه ای حمله موشکی را تایید نمود. در بیانیه فوق، هدف حمله را پاسخ انتقامی به عملیات اسرائیل اعلام کرد، بدون آن که به کشته شدن دو سرکرده سپاه اشاره کند. در بیانیه وزارت بهداشت دولت خودمختار کردستان عراق آمده است که هیچ تلفات جانی در این عمل «سخت» موشکی وجود نداشته است. خوشبختانه به دلیل افشا شدن ماجرای شلیک سپاه پاسداران به هواپیمای اوکراینی، این بار رژیم از این حربه نتوانست استفاده کند.

حمله موشکی سپاه پاسداران به عنوان یک تجاوز به خاک کشور دیگر با واکنش بسیاری از کشورها تا کنون روبرو شده است. این عمل که از طرف مقامات عراقی و کشورهای دیگر محکوم شده است بدون شک به ایزوله تر شدن رژیم در منطقه یاری می رساند. از طرف دیگر این اقدام رژیم بیشترین خدمت را به متحد شدن بیشتر کشورهای عربی با هم و با اسرائیل می کند.

وزارت خارجه عراق حمله موشکی پاسداران را «نقض آشکار حاکمیت عراق، متزلزل کردن امنیت و ثبات در منطقه کردستان و کل کشور در مرحله ای بسیار مهم و حساس» دانسته و اعلام کرد: «این تجاوز، تعدی به امنیت عراق و ثبات مردم آن تلقی می شود و مستلزم اتخاذ موضعی واحد برای مقابله و ایستادگی قاطعانه در برابر هر اقدامی با هدف گسترش هرج و مرج است.»

پرتاب موشکهای بالستیک که با سرمایه مردم ایران ساخته شده و برای نمایش قدرت استفاده می شود به فلاکت بیشتر مردم ایران و از میان رفتن هر چه بیشتر امنیت آنان منجر می شود. این حرکتهای تجاوزکارانه، خطرناک و علیه امنیت مردم ایران و عراق و محکوم است.

 

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول