فراسوی خبر یکشنبه 5 مهر

 

حضور نماینده رژیم تروریستی در سازمان ملل

زینت میرهاشمی

 

حضور حسن روحانی در نیویورک برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد بسیار تاسف آور است. وی نه نماینده مردم ایران بلکه نماینده ولی فقیه در این مجمع خواهد بود. رویدادهای دو هفته اخیر مانند قتل شاهرخ زمانی در زندان و خودسوزی امید راشدی، رئیس امور اداری اتحادیه اصناف رامشیر اهواز جزو کوچکی از کارنامه جنایت رژیم طی بیش از سه دهه حکومت استبدادی است.

کارنامه پر از سرکوب و جنایت رژیم جمهوری اسلامی، حرفهای فریبکارانه حسن روحانی در روز شنبه 4 مهر در نیویورک را افشا می کند.

 

امید راشدی 36 ساله و دارای چند فرزند، در پی اعتراض به فساد اداری و اخراج از کار روز چهارشنبه اول مهر، دست به خودکشی زد. خودکشی اعتراضی به فقر و شرایط موجود بیش از هر هنگام افزایش یافته است. خودکشی کارگر دست فروش، یونس عساکره در برابر ساختمان شهرداری در فروردین ماه سال جاری یکی از نمونه های دلخراش آن است. در این شرایط سخن پراکنیهای حسن روحانی در مورد فقر و توسعه حرفهایی پوچ است.

 

حسن روحانی روز شنبه 4 مهر در نشست سران توسعه پایدار در نیویورک در باره تروریسم و خشونت افراطی سخن پراکنی کرد. در شرایطی که رژیم ایران به عنوان حامی و تغذیه کننده نیروهای تروریستی در منطقه توجه ها را به خود جلب کرده، روحانی از رسیدن به صلح پایدار در یمن و سوریه حرف زد. موضع وی در رابطه با سوریه و دیکتاتوری بشار اسد نافی هر گونه راه حل صلح آمیز در منطقه است.

روحانی رسیدن به صلح در سوریه را تقویت دولت مرکزی یعنی تقویت بشار اسد دیکتاتور دانست. بشار اسد خود مانع هر گونه صلح در سوریه است. رزیم ولایت فقیه هم به عنوان تغذیه کننده بشار اسد هیچگونه نقشی در دستیابی به صلح نخواهد داشت. سیاستهای استبداد مذهبی حاکم بر ایران در تولید تنش در منطقه با هدف جهان گشایی اسلامی، یکی از پارامترهای مهم در تولید و تکثیر نیروهای ارتجاعی مانند داعش و ... است. بر همین مبنا هر گونه سازشی با رژیم ولایت فقیه به ضرر صلح و موجب تقویت تروریسم و بنیادگرایی خواهد شد.

در نشست فوق، روحانی یک دروغ آشکار دیگر هم گفت. وی به دروغ اعلام کرد که دولت وی رویکرد متوازن میان توسعه اقتصادی و حفاظت از محیط زیست تنظیم کرده است. وضعیت فلاکت بار محیط زیست و خشک شدن دریاچه های ایران آشکار است. دولت روحانی حتا تحمل فعالان محیط زیست را نداشته و معترضان را به زندان می اندازد.

حسن روحانی تلاش می کند برای ورود سرمایه داران آمریکایی و اروپایی به ایران چهره دیگری از رژیم ایران نشان دهد. اما وضعیت رژیم شکننده تر و بحرانی تر از آن است که بتواند امنیت برای سرمایه گذاری خارجی را امکان پذیر کند.

 

 

 

 

 

بازگشت به صفحه نخست