ممانعت سیستماتیك نخست وزیری عراق از انتقال بیماران لیبرتی به بیمارستان و دسترسی به خدمات پزشكی

 

افسر جنایتكار استخبارات، احمد خضیر، كه دستورات خود را از نخست وزیری عراق دریافت می‌كند، همچنان به كارشكنی در انتقال بیماران به بیمارستان ادامه می‌دهد. وی روز یكشنبه 26 آبان (17نوامبر) نیز از انتقال دو تن از ساكنان به بیمارستان جلوگیری كرد. این دو بیمار كه از ناراحتی شدید چشم رنج می برند از ماهها قبل از پزشك متخصص قرار ویزیت گرفته بودند.

علاوه بر این احمد خضیر كارت شناسایی دو مترجم بیماران را نیز سوراخ و از دور خارج كرد تا از این پس نتوانند بیماران را همراهی كنند. بیماران و مترجمان بلافاصله به تیمهای مانتیورینگ یونامی كه در آنجا حضور داشتند، مراجعه كرده و این برخورد ضد انسانی و غیر قانونی مأموران عراقی را با آنها در میان گذاشتند اما آنها اقدام مؤثری به عمل نیاوردند.

در  روز 24 آبان نیز یكی از كسانی كه در لیبرتی در اعتصاب غذا به سر می برد، دچار ناراحتی شدید قلبی شد و بنابه تشخیص پزشكان عراقی باید به سرعت به قسمت سی سی یو در بیمارستان بغداد منتقل می‌شد ولی نیروهای نخست وزیری وی را كه در وضعیت اورژانسی به سر می برد، به مدت یك ساعت به بهانه های مختلف در سیطره در داخل آمبولانس نگه داشتند.

احمد خضیر همان جنایتكاری است كه در حملات جنایتكارانه به اشرف شركت داشته است. او از مدتی قبل از قتل عام 10شهریور در اشرف مستقر شده بود و برای این جنایت بزرگ علیه بشریت زمنیه سازی می ‌كرد.

مقاومت ایران با توجه به اینكه محاصره پزشكی اعمال شده بر اشرف و لیبرتی از سال 2009 به این سو از مصادیق برجسته جنایت علیه بشریت است و با توجه به تعهدات مكتوب و مكرر دولت آمریكا و ملل متحد در قبال امنیت و سلامت ساكنان لیبرتی، خواهان مداخله فوری برای پایان دادن به این محاصره ضد انسانی و دسترسی آزادانه همه ساكنان لیبرتی به خدمات پزشكی است.

 

دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران

 27 آبان 1392 ( 18 نوامبر 2013 )

بازگشت به صفحه نبردخلق