پیام نوروزی سُخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران به مناسبت عید نوروز و آغاز سال 1393

 

هم وطنان عزیز

عید نوروز، این کهن ترین، پایدارترین و مهیج ترین جشن ملی ایرانیان، جشن جنبش بهار، جشن زایش، بالندگی و شکوفایی طبیعت و آغاز سال 1393 را از جانب خود و رفقایم در سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به همه ی شما تبریك و شادباش می گویم و برای شیفتگان صلح، دوستی، آزادی و عدالت موفقیت آرزو می کنم.

نرم نرمک می رسد اینک بهار

خوش به حال روزگار

 

زیباترین پیام نسیم بهاری و شکفتن شکوفه ها تجدید حیات طبیعت و اعلام پایان زمستان است، آرزو می کنم که در سال جدید شاهد جشن آزادی و رهایی برای مردم ایران باشیم.

اکنون که سال جدید را آغاز می کنیم بسیاری از آزادیخواهان، بسیاری از کارگران، معلمان، زنان، دانشجویان و فعالان سیاسی اجتماعی  کشورمان، به جرم دفاع از حقوق برحق شان در زندانهای نظام جهل و جنایت حاکم بر ایران هستند. در آغاز سال به مقاومت تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی كه تحت شدیدترین شكنجه ها و رفتارهای ضد انسانی قرار دارند،درود می فرستم.

یاد همه ی ایرانیانی كه در سال گذشته در مبارزه علیه نظام جهل و تاریكی جان باختند، به ویژه 52 شهید قهرمان شهر اشرف را گرامی می دارم.

 

هم وطنانم،

در سال گذشته خامنه ای تخت فشار تخریمها و تنفر عمومی از ولایتش دو بار عقب نشینی نمود. او از کاندیدای مورد نظرش به اجبار صرف نظر کرد و در پروژه اتمی نیز باز هم به اجبار تن به عقب نشینی داد و البته برای مهار خسرانهای ناشی از این عقب نشینی و نوشیدن جام زهر فشار و سرکوبی علیه مردم ایران را افزایش داد. کُرنِش در برابر قدرتمندان و سرکوبی برای مردم ایران سیاست عملی ولی فقیه در سال گذشته بود.

در سال گذشته بازهم در آمد واقعی كارگران، مزدبگیران و كاركنان بخش دولتی و خصوصی كاهش پیدا كرد. فشار بر زنان، جوانان، معلمان و دانشجویان افزایش پیدا كرد و در پایان سال کارگزاران ولایت خامنه ای با تعیین دستمزد پایه در حد خط مرگ، به اکثریت مردم رحمتکش پیام تباهی ارسال کردند.

اما تردیدی نیست که ظلم و ستم نظام حاکم بر کشور ما بدون پاسخ نخواهد ماند و نیروهای کار همراه با سایر نیروهای اجتماعی علیه بیداد مبارزه خواهند کرد.

آرزو می كنم كه سال 1393، سال تحقق خواسته های بر حق مردم ایران و سال آزادی از  اهریمنان و مرتجعان حاکم بر ایران زمین باشد.

در آستانه سال جدید با ستایش و احترام، همبستگی خود را با زندانیان سیاسی و خانواده شهدا و زندانیان سیاسی اعلام می کنم و از شما درخواست می کنم که خانواده شهدا و زندانیان سیاسی را تنها نگذارید و با خواست آزادی تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی همراه شوید.

به زنان و مردان پایدار،  صبور و دلیر کمپ بدتر از زندان لیبرتی درود می فرستم

با مبارزه و مقاومت کارگران، مزدبگیران، زنان، دانشجویان و آزادیخواهان کشورمان، اعلام همبستگی می کنم و پیکار بی امان آنها را ستایش می کنم.

دستتان را می فشارم

پیروز و سرفراز باشید

مهدی سامع

پنجشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۲ – 20 مارس 2014
 

بازگشت به صفحه اول ایران نبرد

بازگشت به صفحه نبردخلق