کارورزان سلامت، فروردین 1395

امید برهانی

 

برخورد غیرقانونی حراست بیمارستان با نماینده پرستاری

مهر، 11 فروردین - قائم مقام سازمان نظام پرستاری کشور، نسبت به رفتار غیر اخلاقی و غیر قانونی حراست بیمارستان شهرستان تکاب با نماینده نظام پرستاری به شدت انتقاد کرد. محمد شریفی مقدم، به جلوگیری از دیدار عضو شورای عالی نظام پرستاری از بیمارستان تکاب اشاره کرد و افزود: به دنبال اعتراضات کارکنان پرستاری بیمارستان تکاب، آقای نصیری به نمایندگی از طرف رئیس کل سازمان نظام پرستاری، قصد سرکشی به وضعیت پرستاران بیمارستان شهرستان تکاب، به این مرکز درمانی رفته بود و اعضای شورای عالی به عنوان نمایندگان منتخب پرستاران و جهت بررسی وضعیت پرستاری در هر زمانی می توانند به مراکز درمانی مراجعه نمایند و با پرستاران دیدار داشته باشند و این در حالی بوده که عضو شورای عالی در تماس تلفنی با رئیس بیمارستان تکاب، موضوع حضورش در بیمارستان را اطلاع داده و رئیس بیمارستان نیز موافقت کرده بود.

 

مظلوم نمایی وزیر: نمی خواهم وزیر بمانم

سایت سازمان نظام پرستاری، 14 فروردین - عضو شورای عالی نظام پرستاری کشور، خواستار پاسخگویی وزیر بهداشت به مسائل و مشکلات حوزه پرستاری قبل از پایان دوران وزارت شد. دعیر بوعذار در واکنش به اظهار نظر اخیر وزیر بهداشت مبنی بر اینکه در دوره بعد وزیر نخواهد شد گفت: اصولا وزرا وظیفه دارند در دورانی که مسئولیت وزارتخانه ای را بر عهده دارند، وظایف خودشان را به نحو احسن انجام دهند و تمام امور و کارهایی را که انجام داده اند به صورت شفاف به مردم بگویند. وی با بیان این مطلب که برای فرار از پاسخگویی نیازی به مظلوم نمایی نیست، اظهارداشت: گفتن اینکه من دیگر وزیر نخواهم شد، یک ضعف است.

 

پرستاران تسلیم شرایط کدخدا منشی نخواهند شد

سایت سازمان نظام پرستاری، 14 فروردین - کریم عابدینی، عضو شورای مرکزی خانه پرستار گفت: جامعه پرستاری کشور از دیرباز کانون نارضایتیهای گسترده بوده و قریب به سی سال است همراستا با ارتقاء دانش علمی خود بحران هویت را تجربه می کند. وی اظهار داشت: در مسیر گذر از پرستاری سنتی به مدرن همچنان در چنبره آفت بزرگ پزشک سالاری گیر کرده ایم و متاسفانه گرفتار شدن بحث طبابت در وادی تجارت به پشتوانه ساز و کار پزشک سالار موجود موجبات تقویت بیش از پیش این سلطه موروثی از دوره سنتی را فراهم کرده است.

 

خرید راهبردی خدمات سلامت غیرقانونی است

فارس، 18 فروردین - نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس، مسعود پزشکیان با بیان اینکه وزارت بهداشت نتوانسته است خرید راهبردی خدمات را در حوزه سلامت انجام دهد، اظهار کرد: خرید خدمت راهبردی باید براساس قانون صورت می‌گرفت که وزارت بهداشت در این مسیر حرکت نکرده است. وی با بیان اینکه خرید راهبردی تعرفه‌ای نیست، ادامه داد: در خرید راهبردی خدمات سلامت باید قیمت واقعی خدمات را استخراج کرده و به صورت راهبردی آن را خریداری کنند؛ در واقع در خرید راهبردی، خدمات سلامت خریداری می‌شود نه اینکه بار مراجعه بیماران خریداری شود.

 

انتقاد صریح به اظهارات اخیر «حریرچی»

سایت سازمان نظام پرستاری، 20 فروردین - محمود عمیدی، معاون پشتیبانی سازمان نظام پرستاری کشور گفت: مشکل پرستاران در همیشه ی تاریخ سکوت شان بوده و شما نیز سکوت پرستاران را که حاصل تهدیدات مسئولان مستقیم شان از رئیس مراکز و رئیس حراست و مترون و … است را به عنوان عدم نارضایتی تلقی می‌کنید یا شاید هم دانسته چنین تلقیی را القا می‌کنید. در ادامه می اظهار داشت: در حالی‌ که درآمد پزشکان در مراکز خصوصی خارج از زیرمیزیها چندین برابر مراکز دولتی بوده و حتی تعرفه ‌های شان هم طبق مصوبات چهار برابر مراکز دولتی است و قاعدتاً باید دستمزد پرستاران نیز دست ‌کم چهار برابر پرستاران مراکز دولتی باشد، قائم مقام محترم وزیر بهداشت می‌گوید نصف پرستاران بیمارستانهای دولتی دریافتی دارند.

 

افزایش تقاضای پرستاران برای مهاجرت در فروردین 95

باشگاه خبرنگاران جوان، 24 فروردین - محمد شریفی مقدم، قائم مقام سازمان نظام پرستاری گفت: تقاضای مهاجرت پرستاران در فروردین 95 نسبت به سال گذشته   200 درصد افزایش پیدا کرده است. وی افزود: با توجه به نقش پرستاران و سخت و زیان آور بودن این حرفه، در دنیا برای نگهداشت پرستاران جذابیتهای بیشتری برای این شغل تعریف کرده اند که از آن جمله می توان به عادلانه بودن پرداختها و جایگاه بالای اجتماعی آنها اشاره کرد. وی ادامه داد: با توجه به این که در کشور ما کادر درمانی به شدت به نیروی پرستار نیازمند است، متاسفانه موارد یاد شده رعایت نمی شود و اختلاف پرداختها و تبعیض در برخورد ها باعث شده پرستاران یا مهاجرت کنند یا شغل خود را تغییر دهند.

 

منبع: نبردخلق شماره 370 ، چهار شنبه اول اردیبهشت 1394 – 20 آوریل 2016

 

بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول