حمایت بیش از 50 تن از فعالان سازمان بین المللی سوسیالیست از سعید شیرزاد و امیر امیر قلی

 

به دعوت "سازمان بین المللی سوسیالیست"، کنفرانس سالانه سوسیالیسم طی روزهای اول تا چهارم ژوئیه، برابر با 11 تا 14 تیر ماه در شهر شیکاگو (آمریکا) برگزار شد.

در این کنفرانس که با شرکت نزدیک به 1400  تن از فعالان چپ و کمونیست از سراسر آمریکا و نیز میهمانان خارجی برگزار شد،  مهمترین مسایل نظری و تجربیات عملی در جنبش کمونیستی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

شماری از فعالان سازمان چریکهای فدایی خلق ایران که  همه ساله در این کنفرانس شرکت می کنند، به گفتگو با فعالان سازمان بین المللی سوسیالیست پرداختند و با ارایه نشریه انگلیسی  ایران ریل پرس( Iran Real Press) در مورد وضعیت زندانها و زندانیان سیاسی اطلاعات وسیعی در اختیار شرکت کنندگان قرار دادند.

بیش از 50 تن از فعالان سازمان بین المللی سوسیالیست با امضاهای یک بیانیه از زندانیان سیاسی و به طور خاص از دو مدافع حقوق کودک که در زندان هستند، حمایت کردند.

متن این بیانیه چنین است:

 

جای فعال حقوق کودک در زندان نیست

جناب آقای بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد

جناب آقای احمد شهید، گزارشگر ویژه حقوق بشر برای ایران

جناب آقای آنتونیو گوترس، کمیسر عالی پناهندگان سازمان ملل متحد

جناب آقای تونی لیک، مدیر عامل صندوق کودکان ملل متحد (یونیسف)

سرکار خانم فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا

ما توجه شما را به این نمونه ها جلب می کنیم و درخواست  همیاری و کمک شما برای آزادی این فعالان را داریم

 

امير اميرقلي؛ فعال چپ دانشجويي و حامي كودكان كار كه در تاريخ اول دسامبر 2014 به علت حضور در "تجمع حمايت از كوباني"، بازداشت شد و تحت بازجوییهای مداوم در سلول انفرادي قرار گرفت و پس از یک سال بازداشت در یک محاکمه غیر منصفانه و نا عادلانه در شعبه ي ١٥ دادگاه انقلاب به رياست قاضي صلواتي به 21 سال حبس محکوم شد.

دادگاه انقلاب در تفهيم اتهامات وي "توهين به مقدسات و رهبري" به علت انچه وي در "فيس بوك" منتشر كرده و "اخلال در نظم عمومي" به علت حضور او در "تجمع حمايت از كوباني در تهران" را ذكر كرده است.

همه آن چه این زندانی سیاسی بدان متهم شده بنا به اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای وابسته به آن، جزیی از آزادی اندیشه، عقیده و بیان است. آقای امیر امیرقلی با دیدگاههای چپ در فیس بوک خود به طرح نظراتش می پرداخت. فعالیت سیاسی او علنی و مسالمت آمیز بوده و بنابرین حکم دادگاه در مورد وی فاقد اعتبار و علیه حقوق بشر است

 

سعید شیرزاد؛ به طور داوطلبانه در انجمن حمایت از حقوق کودکان، خانه کودک شوش و جمعیت دفاع از کودکان کار و خیابان فعالیت داشته است. وی پس از 15 ماه زندانی بودن، بی مورد و بدون محاکمه و بدون دسنرسی به وکیل به 5 سال زندان محکوم شده است.

 

ما فعالان سیاسی، اجتماعی، مدنی و مدافع حقوق بشر، ضمن درخواست از نهادهای بین المللی می خواهیم که به  نقض حقوق کودکان و عدم وجود امنیت برای فعالان مدافع حقوق کودک توجه داشته باشند.

از شما درخواست می کنیم به هر وسیله ممکن از این دو زندانی و دیگر زندانیان سیاسی به هر شکل ممکن حمایت کنید.

 

 

منبع: نبردخلق شماره  372، سه شنبه اول تیر 1395 – 21 ژوئن 2016

 

بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول