یادداشت سیاسی .......

خامنه ای فاشیسم دینی را جار زد

مهدی سامع

 

بار دیگر مقام معظم چهره فاشیستی خود را عیان کرد و زنان را زیر تازیانه شَرع گرفت.

فاشیسم هیتلری ابتدا یهودیان را مجبور به داشتن علامت مخصوص کرد، سپس آنان را مورد آزار و اذیت قرار داد و به جدا سازی اقدام کرد و بالاخره آنان را دستگیر و روانه اردوگاههای کشتار و کوره های آدم سوزی کرد. خمینی هم در دهه 60 با کشتارهای وحشیانه و با قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان 1367 که اکنون در سالگرد آن هستیم، همین راه و روش فاشیستی را در پیش گرفت. اکنون خامنه ای با خط و نشان کشیدن برای زنان کُنه افکار و کردار فاشیستی خود را به نمایش گذاشته است.

روز 20 اردیبهشت امسال خلیفه تهران درجمع تعدادی از اراذل و اوباش که با اتیکت تقلبی «شورای جبهه ملی مردمی» علامت گذاری شده و با صفت «عفاف و حجاب» رفتار پلیدشان پوشانده شده بود، دستورات جابرانه خود را صادر کرد. حرفهای او در آن موقع بازتاب رسانه ای نداشت.

دو ماه بعد در دومین اجلاس فعالان [بخوانید قَداره بندان] مردمی [بخوانید اراذل و اوباش] عرصه عفاف و حجاب که در روزهای چهارشنبه 30 و پنجشنبه 31 تیر امسال در مشهد برگزار شد، آخوند دعایی دستورات مقام معظم را به اطلاع تعدادی از اعضای باندهای سیاه ولایت با عنوان «فعال فرهنگی» رساند.

به گزارش رجانیوز، فرازهایی از سخنان خامنه ای چنین است:

«بحثهای انحرافی همانند این که حجاب الزامی، اجباری یا اختیاری است، وجود دارد. این حرفها به نظر من در جمهوری اسلامی جا ندارد......اگر چنانچه معلوم شد چیزی از نظر شرع حرام است، حکومت اسلامی موظف است که در مقابل این حرام بایستد. ....می بینید انگیزه هایی را که برای ترویج بی عفتی -نه بی حجابی- در جامعه وجود دارد و دارند تزریق می کنند. این ابزارهای جدید مانند فضای مجازی و غیره به این فضا کمک می کنند..... نمی شود گفت ما عرضه مشروبات الکی را آزاد کنیم و بگوییم مردم نخورید! شارع مقدس برای این موضوع شلاق قرار داده، یعنی این جوری نیست که فقط به نکنید گفتن اکتفا کند.

ممکن است شما بگویید فلان روش، روش غلط، تند یا ناکارآمدی است و فلان روش روش بهتری است، اینها بحث دیگری است، اما در اینکه باید مواجهه و مقابله کرد، در این کسی نباید تردید کند.»

رهبر معظمِ فاشیستهای اسلامی با جانماز آب کشیدن و با وارد کردن تهمت «بی عفتی» به زنانی که زیر بار خجاب اجباری نرفته و نخواهند رفت، بوی تعفن ولایت اش را لاپوشانی کرد. همگان می دانند که رژیم ولایت فقیه انباشته از فساد و تبهکاری است. در ایران کنونی اعتیاد و فحشاد بیداد می کند و بالاترین مقامات حکومتی آلوده به انواع دزدی و فساد هستند. خامنه ای تردید در مورد «مواحهه و مقابله» با نافرمانی مدنی زنان را رد می کند و پای احکام «شارع مقدس» را به میان می کشد.

در ماده ‌١٠٢ قانون ارتجاعی تعزیرات مصوب سال ‌١٣٦٢، آمده است: «زنانی که بدون حجاب شرعی در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند، به تعزیر تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهند.»

ولی فقیه که شاهد ابعاد گسترش یابنده نافرمانی در مورد حجاب اجباری است، تازیانه و چماق را به رُخ جامعه می کشد تا هیچ کس فراموش نکند که در ایران استبداد مذهبی با خصلت فاشیستی حاکم است. به این واقعیت، جامعه و به خصوص زنان آگاه هستند. خامنه ای احکام شرع، چماقدار، تیر و تفنگ، زندان، شکنجه و اعدام  دارد و زنان آزاده ایران نیروی مقاومت برای زندگی در آزادی و بدون حجاب اجباری.

محمد باقر الفت، معاون اجتماعی قوه قضایی تحت امر خامنه ای اعتراف می کند که «اکنون از بدحجابی در حال رفتن به سمت بی‌حجابی هستیم» (روزنامه حکومتی آرمان، ۲ تیر ۱۳۹۵)

 

زیر پا گذاستن و دَهَن کجی کردن به «احکام شارع مقدس»، ولی فقیه را کَلافه کرده و هیچ روشی نمی تواند مبارزه زنان علیه حجاب اجباری را مهار کند. نمودهایی از انباشت تنفر به رژیم و به ویژه به خامنه ای، مثل سیخ در چشم ولی فقیه فرو می رود.

به تکرار باید گفت که از حکم ارتجاعی حجاب اجباری با هیچ ترفندی نمی توان پاسداری کرد. زنان ایران در عمل به این پدیده شوم با پرداخت هزینه های گزاف ضربات جدی وارد کرده و خامنه ای با توهین «بی عفتی» نمی تواند مانع پیکار زنان ایران برای آزادی شود.

 

منبع: نبردخلق شماره  373، آدینه اول مرداد 1395 – 22 ژوئیه 2016

 

بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول