پیام شادباش سخنگوی سازمان چریکهای فدایی خلق ایران

به مناسبت عید نوروز و آغاز سال ۱۳۹۶ 

هم وطنان

عید باستانی نوروز، جشن جنبش بهار  و آغاز سال 1396 را از جانب خود و تمامی رفقایم در سازمان چریكهای فدایی خلق ایران به شما تبریك و شادباش می گویم.

جنبش بهار، جشن پیروزی بر تباهی، جشن بالندگی، زایش، شکوفایی و رستاخیز طبیعت بر شما خجسته باد. برایتان سلامتی، سرسبزی، سرافرازی، صلح و آزادی آرزو می كنم.

اکنون که طبیعت پر اشتیاق رنگین کمان می شود و نسیم بهاری مژده سپری شدن زمستان را می دهد و پرستوها شور انگیز ترین عاشقانه ها را سر می دهند، از دریای بی کران حافظ مَدَد می جوییم که سرود:

 ز کوی یار می آید نسیم باد نوروزی

از این باد اَر مَدَد خواهی چراغ دل برافروزی

به صحرا رو که از دامن غُبار غم بیفشانی

به گلزار آی کز بلبل غزل گفتن بیاموزی

 

هم وطنان

اکنون که در لحظه تحویل سال جدید گِرد سفره هفت سین نشسته ایم، اکنون که سالی پر از رنج و درد را پشت سر می گذاریم و به فرا رسیدن سال جدید لبخند می زنیم، آرزو كنیم كه سال 1396، سال رهایی مردم ایران از چنگال نظام ننگین و ارتجاعی ولایت فقیه، سالی سرشار از عشق و دوستی و بدون هر نوع ستم و تبعیض جنسیتی، مذهبی و ملی، سال تحقق عدالت، دمكراسی و استقرار یك نظام غیر دینی و سال دگرگونیهای ژَرف در حیات اجتماعی مردم ایران باشد.

 

زنان و مردان ایران زمین

مردم ایران در سال گذشته به اشکال مختلف خشم و نفرت خود را از رژیم ولایت فقیه نشان دادند. در سال گذشته حدود دو هزار حرکت اعتراضی از جانب کارگران، معلمان، پرستاران و دانشجویان صورت گرفت. چندین اعتراض توده ای و منجمله خیزش مردم دلیر اهواز و شهرهای دیگر استان خوزستان، حرکت سراسری معلمان در روز 19 اسفند و بازنشستگان لشگری و كشوری در روز 22 اسفند و بالاخره دهن کجی جانانه مردم به خامنه ای در در شب چهارشنبه سوری در سراسر کشور صورت گرفت. این حرکتها تجلی جدال بین نور و ظلمت و بین آزادی و ارتجاع است. در مقابل حکام ایران با سرکوب و صدور تروریسم و بنیادگرایی به جنگ با مردم ایران ادامه دادند.

 

هم وطنان

اکنون که سال 1396 آغاز می شود، تعداد زیادی از زنان و مردان کشور ما به جرم دفاع از حقوق برحق شان در زندانهای ولایت خامنه ای اسیر هستند. با ستایش از مقاومت زندانیان سیاسی و عقیدتی كه تحت شدیدترین شكنجه ها و رفتارهای ضد انسانی قرار دارند و ادای احترام به خانواده شهدا و زندانیان سیاسی، به همه آنها درود می فرستم و برای شان موفقیت و سرفرازی آرزو می کنم.

از همه ی شما و به ویژه از فعالان جنیش فدایی درخواست می کنم که به یاری هم وطنانی كه در این لحظات به كمكهای ما نیاز دارند، به ویژه كودكان و نوجوانان  بی سرپرست بشتابیم.

زندانیان سیاسی و عقیدتی و خانواده شهدا و زندانیان سیاسی را تنها نگذاریم و خود را شریک دردها و رنجهای آنان کنیم.

ما بیشمارانیم و با هم در لحظه تحویل سال و روز خجسته نوروز به استقبال  بهار می رویم و با آروزی رسیدن بهار آزادی دست در دست هم دیو جهل و سیاهی را با نور تابان خورشید به بند می کشیم.

شاد و سرفراز باشید

مهدی سامع

دوشنبه 30 اسفند 1395

 

منبع: نبردخلق شماره ۳۸۲، سه شنبه  ۱ فروردین  ۱۳۹۶ - ۲۱ فوریه ۲۰۱۷

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول