روز آزادی مردم ایران نزدیک است

پیام گوهر عشقی مادر ستار بهشتی* در پنجمین سالگرد شهادت ستار بهشتی

 

چهار دهه پيش جمهورى اسلامى آمد تا حامى ما مستضعفان باشد، اما طولى نكشيد كه به جاى حمايت از ما، بساط عيش خود را بر مخروبه‌ هاى بر جاى مانده از زندگى ما بنا نهاد. اینک به‌ جاى جشن و شادى، به خاطر وجود اين حاكميت، بايد عزادار فرزندانمان باشيم. آرى! امروز پنجمين سالگرد از دست دادن فرزند و پرستارم «ستار» است. اما به جاى گريه و شيون، رقص و شادى بر پا مي ‌كنم كه فرزندم از خانواده ‌اى فقیر، ضعيف و به ‌زعم برخى بی ‌سواد، توانست پايه‌ هاى استبداد را به لرزه در آورد و هم ‌چون ديگر جوانان آرميده در خونِ خود، نهال آزادى را آبيارى كند. اين افتخار براى من، «گوهر عشقى» كه اين روزها نفسم به شماره افتاده و براى برگزارى مراسم پنجمين سالگرد شهادت فرزندم، دیگر توان و رمقى در بدن ندارم، كافى است. اى كاش سران حاكميت هم مايه افتخار و نه لعن خاندان ‌شان باشند. گرچه دلايل ديگرى نظير دلالى و عكس گرفتن با ما و تجارت و اخذ پولهاى كلان از آن ‌سوى آبها، به نام ما، ضربات مهلک ‌ترى بر پيكره ‌ی ما براى برگزارى این نوع مَراسِمات زده است.

ديرى نخواهد پاييد كه حكام و برخی بى ‌تفاوتان امروز، پاسخ‌ گوی رفتار خود به مردم باشند به حقيقت آن‌ روز نزدیک است. افرادى كه خود را آلتِ دست كرده‌ اند، برای آن روز به فكر خود باشند؛ یک ‌روز از عنوان «خبرنگار» براى نفوذ خود استفاده مى‌كنند و روز ديگر از عنوان «محقق»! اينان نيز به فكر آتيه خود باشند كه نه نزد مردم اعتبارى دارند و نه حكومتى وجود دارد كه زير عباى آن، به خانواده‌ هاى مظلوم ضربه ‌اى مهلک ‌تر بزنند.

در اين‌جا لازم می‌دانم از همه عزيزانى كه در اين سالهای جفا، ما را يارى داده و در كنارمان بودند قدردانى كنم و تكرار كنم كه آزادى ايران و مردم نزدیک است!

گوهر عشقی

 

*ستار بهشتی وبلاگ نویس 35 ساله، در روز ۹ آبان سال ۹۱، توسط پلیس فتا بازداشت و چهار روز بعد در زیر شکنجه به شهادت رسید و با کفن خونین ۱۸ آبان در قبرستان رباط کریم به خاک سپرده شد.

 

 منبع: نبردخلق شماره ۳۹۱، چهارشنبه اول آذر ۱۳۹۶ - ۲۲ نوامبر ۲۰۱۷

 

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول