بی کفایتی رژیم جان مردم را یکی پس از دیگری می گیرد

کامران عالمی نژاد

 

رژیم ارتجاعی ـ مذهبی جمهوری اسلامی یکبار دیگر در بُحرانی عظیم و مرگبار مردم کشور را به کام مرگ کشانده است. اولین گزارش رژیم مبنی بر وجود "کرونا ویروس" یا "کووید ۱۹" در مورخه ۳۰ بهمن، بعد از مرگ دو نفر بود. طی این خبر، وزارت بهداشت اعلام کرد: "آزمایش دو مورد مشکوک ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم مثبت گزارش شده است."

نکته قابل تامل اما آنجاست، که مرگ این دو شخص که به گفته وزارت بهداشت بر اثر ابتلا به "کرونا ویروس" رخ داد، یکباره اتفاق نیافتاده است. به اعتقاد پزشکان و محققان بیولوژیک، زمانی بین ۲ تا ۲۴ روز، دوره کُمون و یا نهفتگی این بیماری است. با توجه به انتشار خبرهایی در این مدت، مبنی بر گسترش "کرونا ویروس" در کشور چین و بخصوص شهر "ووهان" و ادامه پروازهای شرکت هواپیمایی "ماهان" (طی سه هفته ممنوعیت: ۵۵ پرواز) به این کشور و رفت و آمد مسافران، می توان این پندار را داشت که مسوولان بخشهای مربوطه بیمارستان به روشنی از ورود این ویروس خطرناک به کشور آگاه و مراتب را به وزارت بهداشت و درمان گزارش کرده باشند.

به روشنی پیداست که پشت پرده پنهانکاری و دروغ پردازیهای رژیم جنایتکار ولی فقیه در گزارشات متعدد مبنی بر عدم وجود "کووید ۱۹" در کشور، حیله ای به جز کشاندن مزدوران حکومتی و افرادی که بنا به موقعیت شغلی شان در روز سه شنبه ۲۲ بهمن زیر فشار قرار گرفته بودند، نبوده است. علاوه بر آن رژیم، حیله دیگری هم در سر داشته و آن پر شور جلوه دادن انتخابات نمایشی مجلس شورا در روز جمعه ۲ اسفند بوده است.

شکست فضاحت بار رژیم در هر دو نمایش با توجه به سعی و توان تبلیغاتی و مخفی نگاه داشتن شیوع بیماری، بدون ذره ای مسوولیت پذیری در قبال مردم، در نهایت چهره کریه جمهوری اسلامی را برای همگان به نمایش گذاشت.

سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در مورخه ۲۱ بهمن ماه (یک روز قبل از سیرک اقتدار رژیم) می گوید: "تاکنون هیچ مورد اثبات شده ای از ویروس کرونای جدید در کشور نداشته ایم و اگر این وضعیت تا دو هفته دیگر تداوم یابد، فاز اول کرونا را بدون ابتلا مدیریت کرده ایم."

بی شک، منظور وزیر بهداشت، "مدیریت" در لاپوشانی حقیقت از مردم است، چون سونامی "کرونا ویروس" همانند سیل، زلزله و هجوم ملخها با دروغ پردازی و گزافه گویی در رادیو و تلویزیون از گرفتن قربانی دست نمی شوید. برای مقابله و جلوگیری از اپیدمی شدن بیماری و از دست رفتن جان هموطنان در کشور، نیاز به تدابیر و راهکارهای تدوین شده، بودجه ای مکفی، سازماندهی و تجهیزات و تمهیدات لازم و از همه مهمتر، افرادی کاردان، صالح و دُرستکار که در جهت منافع مردم و کشور گام بر می دارند، است.

وضعیت کنونی کشور به حدی بُحرانی است که صدای همپالانیهای حکومتیها هم در آمده است و هر روز از گوشه ای خبری می آید. یک نماینده مجلس به نام عبدالکریم حسین زاده در حساب شخصی خود در توییتر با انتقاد از قرنطینه نکردن شهرها به هنگام شیوع بیماری کرونا نوشت: "تلنبار شدن اجساد در قم و درماندگی مردم رشت گواه ناکارآمدیهای صورت گرفته در این اطلاع رسانی و هُشدار به موقع کرونا ست."

سردرگمی مسوولان رژیم آنجایی به اوج می رسد که با دستگیری افراد و ایجاد رُعب و وحشت سعی در جلوگیری از انتشار خبرهایی از قبیل تعداد جانباختگان، نحوه درمان و امکانات درمانی در بیمارستانها، رفتار با جنازه جانباختگان و در انتها، روشهای مُضحک مقابله تیمهای تشکیل شده با این ویروس در اماکن عمومی می کند.

ترفند دیگر حکومت انتشار خبر و ارسال فیلمهای متعدد از ابتلای مقامهای حکومت به "کرونا ویروس" و القای این تصویر در ذهن جامعه بود که صاحب منصبان حکومتی هم از این بلا به دور نبوده اند. غافل از آنکه مردم هوشیارتر از این بیخردان هستند و به خوبی شگردهای این جنایتکاران را می شناسند.

این اما همه ماجرا نیست. رژیم بعد از تشکیل ستادهای گوناگون و ناکارآمد، در آخرین اقدام با ایجاد "قرارگاه بهداشتی و درمانی" سعی در کنترل اوضاع و نشان دادن کمک و همیاری حکومت به مردم برآمد؛ حربه ای برای ورود سپاه پاسداران به معرکه و شهرهایی که مبتلایان به "کرونا ویروس" در آن رو به فُزونی گذاشته است. رژیم به خوبی قیامهای چند ماه قبل را به خاطر دارد لذا با این اقدام نه تنها قصدی برای کمک به هموطنان ندارد، بلکه در صدد است که در مقابل اعتراضات احتمالی مردم به دلیل نارضایتی در روزهای آتی، خود را آماده کند. لازم به ذکر است که سپاه پاسداران و ایادی این ستاد همان کسانی هستند که در اعتراضات ماه های قبل به روی مردم آتش گشودند و هزاران نفر از فرزندان این آب و خاک را به خون غلطاندند.

رژیم جمهوری اسلامی با پنهانکاری و مخفی کردن آمار دُرست در مورد همه گیری و تعداد جان باختگان بر اثر ابتلا به "کرونا ویروس"، باعث و بانی جدی نگرفتن آن از سوی دسته ای از مردم است. این عمل جنایتکارانه دقیقا با سرشت و گوهره این رژیم گره خورده و بیش از چهار دهه است که با پنهان نگاه داشتن و نفی موضوع، سعی در انکار عمل انجام گرفته می شود. در این مورد اخیر اما قضیه به صورت دیگری جلوه کرده است. از یک طرف همه گیر شدن و رشد تصاعدی مبتلایان و از طرف دیگر ناکارآمدی دولت و ارگانهای مربوطه در کنترل آن، باعث به وجود آمدن موجی عظیم از حرکت مبتلایان به این ویروس در تمامی نقاط کشور گشته است؛ یک سونامی از بیمارانی که هم خودشان و هم افرادی که با آنان در ارتباط قرار گرفته اند را درگیر و مریض می کند.

سکوت درباره ورود این ویروس خطرناک به کشور و نفع بری سیاسی و اقتصادی از آن در جهت منافع ضد مردمی، جنایتی است علیه بشریت که رژیم جمهوری اسلامی و در راس آن علی خامنه ای به عنوان رهبر و همه کاره آن، باید در دادگاهی بین المللی در برابر مردم ایران جوابگو باشد.

کیانوش جهان پور، سخنگوی وزارت بهداشت، در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: "در هر ساعت ۵۰ نفر در ایران به کووید ۱۹ مبتلا و هر ۱۰ دقیقه یک نفر جان خود را از دست می دهد."

بنا به توییت سخنگوی وزارت بهداشت، در هر شبانه روز ۱۴۴ نفر به تعداد جانباختگان و ۱۲۰۰ نفر به جمع مبتلایان به این ویروس کشنده در کشور اضافه می گردند. این در حالیست که هر چه مبتلایان تعدادشان بیشتر شوند این ارقام با جهشهای تصاعدی بالا خواهد رفت.

با این همه، این آمارها هیچ همخوانی با نظرات محققان و پزشکان در سطح بین المللی ندارد. مدیر سازمان بهداشت جهانی به تازگی گفت که در سطح جهانی، حدود ۴/۳ درصد از مبتلایان به کووید ۱۹ جان خود را از دست می دهند.

با در نظر گرفتن پیشینه رژیم در دروغگویی و کتمان حقیقت می توان به این نتیجه رسید که رژیم در اعلام آمار تعداد مبتلایان و همچنین جانباختگان "کرونا ویروس" حقیقت را اعلام نمی کند و به طور حتم رقم واقعی بسیار بالاتر از آمار رژیم است.

بنا به گزارش دبیرخانه شورای ملی مقاومت ایران در روز پنجشنبه ۲۹ اسفند، تعداد جانباختگان بر اثر ابتلا به "ویروس کرونا" در ۱۹۹ شهر کشور حداقل ۷۰۰۰ نفر است. سازمان بهداشت جهانی (WHO) بعد از پاندمی شدن "کرونا ویروس" صفحه ای برای ملاحظه آمار تعداد مبتلایان و جانباختگان در اختیار همگان قرار داده است. لازم به ذکر است که در ایران، به دلیل اجازه فعالیت نداشتن خبرگزاریهای بین المللی، آمار ذکر شده در این صفحه آماریست که حکومت ایران در رسانه های خودی اعلام می کند. آمار سایت مزبور از میزان شیوع و مرگ مبتلایان در ۱۸ مارس/ ۲۹ اسفند از این قرار بوده است:

ایتالیا با تعداد ۳۱۵۰۶ مبتلا و ۲۵۰۳ جانباخته، ۹۵/۷ درصد کُل کشته ها

اسپانیا با تعداد ۱۱۱۷۸ مبتلا و ۴۹۱ جانباخته، ۴/۴ درصد کُل کشته ها

فرانسه با تعداد ۷۶۵۲ مبتلا و ۱۷۵ جانباخته، ۳/۲ درصد کُل کشته ها

آلمان با تعداد ۷۱۵۶ مبتلا و ۱۳ جانباخته، ۱۸/۰ درصد کُل کشته ها

ایران با تعداد ۱۶۱۶۹ مبتلا و ۹۸۸ جانباخته، ۱/۶ درصد کُل کشته ها

با توجه به صحبتهای اساتید دانشگاهها و افراد خودی حکومت، مبنی بر جانباختن تعداد بسیار زیاد هموطنان در شهرهای کشور، می توان به درستی و دقیق بودن آمار داده شده توسط سازمان مجاهدین خلق ایران صحه گذاشت.

سازمان مجاهدین خلق ایران تعداد جانباختگان بر اثر ابتلا به "کرونا ویروس" در ایران را حداقل ۷۰۰۰ نفر اعلام کرده است. اگر تعداد جانباختگان را نسبت به تعداد مبتلایان به بیماری با میزان اعلام شده خود رژیم یعنی ۱/۶ درصد کشته از کُل در نظر بگیریم و بجای تعداد روتوش شده جانباختگان که رژیم اعلام کرده، آمار داده شده توسط سازمان مجاهدین خلق را جایگزین کنیم به رقم دهشت انگیز ۱۱۴۵۵۷ مبتلا در کشور خواهیم رسید.

برای مبارزه و ریشه کن کردن این ویروس در کشور، دخالت کشورهای غربی امری فوری و لازم است. رژیم اما با سپر قرار دادن مردم، رجزخوانی و منحرف کردن افکار عمومی و بین المللی قصد برگشت به دوران قبل و سرازیر کردن پولهای فروش نفت به حسابهای شخصی و ارسال به گروههای تروریستی خود در کشورهای همجوار را در سر می پروراند.

تنها افقی که با باقی ماندن این رژیم به وضوح می توان مشاهده کرد، سیاهی، نکبت و غرق شدن بیش از پیش مردم در درد و رنج خودشان است. مردم اعم از کارگران، فرهنگیان، کارمندان، دانشجویان دو راه پیش رو دارند یا باید منتظر مرگ تدریجی توسط زلزله، سیل، تصادفات جاده ای، سقوط هواپیما، خارج شدن قطار از ریل و در مورد اخیر "ویروس کرونا" باشند و یا اینکه برای زندگی بهتری که شایسته آنان است، همه با هم تصمیمی قطعی و درست در باره آینده شان بگیرند.

 

منبع: نبرد خلق ۴۲۳، آدینه ا فروردین ۱۳۹۹ ـ ۲۰ مارس ۲۰۲۰

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول