یادداشت سیاسی ...

امنیت نظام با جنایت، رذالت و وقاحت

مهدی سامع

 

خامنه ای در روز پنجشنبه ۲۲ اسفند، طی حکمی که برای پاسدار محمد حسین باقری، سرکرده ستاد کل نیروهای مسلح صادر کرد، ایجاد یک «قرارگاه بهداشتی و درمانی» را در دستور کار نیروهای مسلح قرار داد. خامنه ای در حکم خود موضوع «حمله بیولوژیکی» را مطرح کرد تا با «رزمایش دفاع بیولوژیک» به نیروهای سرکوبگرش تحت عنوان «اقتدار و توان ملّی» فرمان آمادگی در مقابل شورش و قیام مردم دهد.

پیش از این خامنه‌ای در روز سه شنبه ۱۳ اسفند گفت: «این بلا آن ‌چنان بزرگ نیست و بزرگ ‌تر از آن نیز وجود داشته است...و این مساله ‌ای گذرا است... و فوق العاده نیست... و مسئولان ما از روز اول با صفا [بخوانید وقاحت]، صداقت [بخوانید دروغ گویی] و شفافیت [بخوانید پنهان کاری] خبررسانی کردند و مردم را در جریان قرار دادند [بخوانید ندادند].

طرح حمله بیولوژیک در آغاز به وسیله پاسدار حسین سلامی، سرکرده کل سپاه پاسداران در روز ۱۵ اسفند ۱۳۹۸ مطرح شد که گفت شاید این ویروس «محصول تهاجم بیولوژیکی آمریکا باشد».

گماشته سابق ولی فقیه هم وارد ارکستر خامنه ای شد و در روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۸، خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشت: «برای جهانیان روشن است که کرونا ویروس جهش یافته در آزمایشگاه تولید شده است، و توسط جنگ افزار سازیهای جنگ بیولوژیکی متعلق به قدرتهای جهانی ساخته شده و این تهدیدی برای بشریت، ویرانگرتر از سایر سلاحهایی است که بشریت را هدف قرار می دهد.» وی با بی خردی خاص خودش خطاب به مدیرکل سازمان جهانی بهداشت نوشت: «سازمان بهداشت جهانی باید بلافاصله آزمایشگاهی که ویروس را تولید و پخش کرده است، و همچنین مراکز دیگری که از جنگ بیولوژیکی علیه بشریت حمایت کرده اند، شناسایی کند.» (کانال تلگرام محمود احمدی نژاد) این کارگزار بایگانی شده حکومت همان کسی است که در مسند ریاست جمهوری اعلام کرد که «اگر از مردم ایران بپرسید تحریم چی هست بهتون میگن تحریم نَمَدی؟» و «یک دختر ۱۵ ساله توانسته است در زیرزمین خانه شان، اورانیوم را غنی‌ سازی کند.»

گرچه این اراجیف کوته فکرانه که به منظور پنهان کردن جنایت علیه مردم مطرح می شود خریدار جدی ندارد، اما می توان در مقابل خامنه ای که یک خط در میان به دهان دشمن می زند، این سوال را مطرح کرد که چرا در مقابل حمله دشمن نتوانستید دفاع کنید؟ به فرض که نظریه شما درست باشد، بنابرین شما در مقابل دشمن غافلکیر شده و جنگ را باخته اید و دشمنی که سراسر کشور را درنوردیده است. البته کرنا دشمن بشریت است که ساخته هیچ آزمایشگاهی نیست و به وسیله ارتباط انسانها به سوی همه گیری می رود و ولایت خامنه ای به خاطر اهداف مشخص سیاسی مسئول همه گیری آن در ایران است.

 

چگونه کووید ۱۹ در ایران همه گیر شد

روز پنجشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۸ (۳۰ ژانویه ۲۰۲۰)، سازمان بهداشت جهانی با توجه با افزایش شمار مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا به ۱۷۰ نفر در چین، شیوع اضطراری جهانی اعلام کرد. قبل از آن دولت چین در روز سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ (۳۱ دسامبر ۲۰۱۹) به سازمان بهداشت جهانی در مورد بروز چندین مورد ذات الریه غیرمعمول در شهر ووهان هشدار داد. کارگزاران رژیم که از این هشدار مطلع بودند، برای حماسه نامیدن تظاهرات فرمایشی ۲۲بهمن و گرم نشان دادن تنور نمایش انتخابات، ورود این ویروس به شهر قُم را پنهان کرده و با شیوع گسترده آن در روز پنجشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ (۱۸ فوریه ۲۰۲۰) از فوت دو نفر در قم خبر داد. بر اساس صدها خبر و گزارش ویروس کرونا از طریق طلاب چینی «جامعه ‌المصطفی العالمیه» به شهر قم منتقل شده است. یادآوری می شود که بودجه این نهاد ارتجاعی برای سال ۱۳۹۹ نزدیک به ۱۹ برابر بودجه تامین دارو است. در حالی که این نهاد ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه دریافت می کند، برای برنامه تامین دارو فقط ۱۶ میلیارد تومان اختصاص داده شده است. سوال این است که آیا این هم ربط به تحریم دارد؟ 

علیرضا رحیمی، عضو هیأت رئیسه مجلس ارتجاع پیرامون پنهانکاری رژیم گفت: «چرا شیوع کرونا در قم تحت الشعاع انتخابات مجلس پنهان شد؟ چرا شهر قم برای پیشگیری از شیوع کرونا در کشور قرنطینه نشد؟». (ایسنا، شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۸)

بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس ارتجاع روز جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ در گفت ‌و گو با خبرگزاری حکومتی ایسنا، سازمان هواپیمایی کشوری و ماهان‌ ایر را متهم کرد که با وجود همه هشدارها باعث شده ‌اند ویروس کرونا به داخل کشور منتقل شود، در حالی که به گفته او شهرهای ایران "عاری از آلودگی" بوده است.

بدین ترتیب مشخص می شود که ویروس کرونا مدت زیادی قبل از اعلام رسمی وارد ایران شده و کارگزاران رژیم و در راس آن ولی فقیه از ورود آن مطلع بوده اند.

تلویزیون شبکه دو رژیم در روز چهارشنبه  ۲۱ اسفند ۱۳۹۸ مصاحبه ای با رئیس سازمان پدافند غیرعامل رژیم انجام داده است. در این مصاحبه این کارگزار رژیم گفت: «کشور  ما از پنجم بهمن ‌ماه همزمان با اوجگیری همین اپیدمی کرونا در چین قرارگاه پدافند زیستی کشور را آماده ‌باش دادیم و تقریباً همه دستگاههای ذیربط که حدود ۲۶ دستگاه مرتبط با این موضوع هستند را دعوت کردیم تو قرارگاه و تمام شرایط را برای شان تجزیه تحلیل کردیم و اقدامات مرحله پیش ‌بینی و پیشگیری را برای همه دستگاهها اعمال کردیم.»

علاوه بر پنهانکاری و درغگویی ادامه دار، از جمله در مورد نقش تحریمها در ایجاد وضعیت کنونی، فقدان تدبیر علمی برای جلوگیری از همه گیر شدن ویروس به وضوح خود را نشان داد. حسن روحانی با وقاحت خاص خودش اعلام کرد که تا شنبه ۱۰ اسفند کرونا تمام می‌ شود.

عبدالکریم حسین‌ زاده، مجلس نشین از نقده و اشنویه اعلام کرد:‌ «تلنبار شدن اجساد در قم و درماندگی مردم رشت گواه ناکارآمدیهای صورت گرفته در اطلاع ‌رسانی و هشدار به موقع کرونا ست.» (ایلنا، پنجشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۸)

غلامعلی جعفرزاده ‌ایمن آبادی، عضو مجلس ارتجاع از رشت روز جمعه ۱۶ اسفند ۱۳۹۸ گفت: «آمار مبتلایان و قربانیان کرونا بسیار وحشتناک است و حتی کیت آزمایش برای اخذ تست از اشخاص مشکوک به این ویروس نیز در دسترس نیست... هیچ ‌گونه تخت ‌خوابی برای بستری مبتلایان جدید به کرونا در شهر رشت و اطراف آن وجود ندارد.... ما در شهر رشت و مناطق اطراف آن نیازمند کادر درمانی جدید هستیم چرا که بسیاری از پزشکان و پرستاران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند و یا به‌دلیل خستگی بیش از حد توانایی خدمت ندارند.... در قم قبرستان‌ها جا ندارد و اجساد روی هم دفن می‌شوند.» (رویداد ۲۴، یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸)

یکی از حرفهای مضحک کارگزاران رژیم در مورد قرنطینه است. قرنطینه نکردن عامل اصلی همه گیری ویروس شد. کارگزاران نظام قرنطینه را اقدامی عصر حجری نامیدند. روحانی گفت؛ ما چیزی به نام قرنطینه نداریم. علی ربیعی سخنگوی دولت گفت؛ قرنطینه تهران یک دروغ بزرگ است. هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاهها، مغازه ‌ها، نانواییها و دیگر مشاغل صورت نخواهد گرفت.

در حالی که کنترل همه گیری ویروس از دست کارگزاران رژیم خارج شده، دستگاههای سرکوب به طور تمام قد در مقابل مردم ایستاده اند. محمد جعفر منتظری بیدادستان رژیم طی یک اطلاعیه‌ هشدار داد؛ هر اظهارنظری خارج از روال مقرر، اقدامی خلاف مصالح و امنیت ملی کشور تلقی و با مرتکب بر اساس قوانین مربوط برخورد خواهد شد. بر طبق اخبار منتشر شده در رسانه های رسمی تا کنون تعداد زیادی از فعالان در شبکه های خبری بازداشت شده اند. خبرگزاری دولتی ایرنا روز دوشنبه ۱۹ اسفند گزارش داد که مقام‌های وزارت بهداشت مسئولان بهداشت محلی را از اعلام تعداد جان‌باختگان منع کرده‌‌اند.

خامنه ای و ماموران سرکوبگر رژیم به هر جنایت و رذالتی برای حفظ امنیت نظام دست می زنند.

پنهان‌کاری، دروغگویی، اطلاعات غلط، قرنطینه نکردن به ویژه در مورد شهر قُم، هزینه نکردن برای رسیدگی به بیماران و کادر درمانی، با وجود در اختیار داشتن حجم بسیار زیاد یورو و دلار در «صندوق توسعه ملی»، «ستاد اجرایی فرمان امام»، «آستان قدس رضوی و سایر موقوفات»، «بنیاد مستضعفان» و ....بیان صریح «جنایت علیه بشریت» است و امکان ندارد که مردم ما از این همه جنایت بگذرند.

روزنامه وطن وابسته به باند خامنه‌ای برای شکستن همه کاسه کوزه ها بر سر دولت روحانی نوشت: «کرونا دیر یا زود خواهد رفت اما خاطره و آثار دولت ضعیف حسن روحانی از یادها نخواهد رفت». حرف این روزنامه بیش از آن که یک انتقاد جدی باشد، فرار به جلوی ولی فقیه است. براساس مثل «زمستان رفت و روسیاهی به ذغال ماند»، باید گفت کرونا هم خواهد رفت و چهره سیاه و جنایتکار رژیم ولایت فقیه برای هزارمین بار در تاریخ ثبت خواهد شد.

 

منبع: نبرد خلق ۴۲۳، آدینه ا فروردین ۱۳۹۹ ـ ۲۰ مارس ۲۰۲۰

 بازگشت به نبردخلق

بازگشت به صفحه اول