برخی از بیانیه های «کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر» (اردیبهشت 1400)

منبع: توئیتر و فیس بوک ثوره تشرین (انقلاب اکتبر)

 

دولت سهمیه ای فرقه گرا، ارزشی برای جان عراقیان قائل نیست

شماره 301، دوشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۳ مه ۲۰۲۱

بسم الله الرحمن الرحیم - کمیته برگزاری تظاهرات انقلاب اکتبر، سهل ‌انگاری عامدانه در زمینه سلامت و ایمنی بیمارستانها توسط دولت منطقه سبز و وزارت بهداشت تحت کنترل جریان صدر را محکوم می ‌کند. این سهل ‌انگاری منجر به آتش ‌سوزی هولناک در بیمارستان ابن الخطیب گردید که در نتیجه آن ۸۹ نفر از بیماران شهروند کشته و ۱۱۸نفر دیگر مجروح شدند. رژیم سهمیه ‌ای فرقه ‌گرای فاسد، اثبات نمود که عناصر فاسد آن، روی چپاول ثروتهای عراق متمرکز شده و بودجه وزارت بهداشت را سرقت و به ایران و حزب ‌الله لبنان فرستاده و این خود بدترین نمونه برای تحقیر جانهای عراقیان و توطئه هدفدار توسط دنبالچه ‌های رژیم ایران است تا با کشتار بیشتر عراقیان و تصفیه حساب با آنها، آتش کینه وحشی خود را آرام کنند. کمیته سازمانده تظاهرات انقلاب اکتبر، کاظمی و دولت فاسد او را مسئول این جانهای بی‌ گناه که به بیمارستان برای علاج و نه مرگ پناه برده بودند، می‌داند و از او می خواهد که اگر احساس مسئولیت انسانی می ‌کند فوراً استعفا دهد و وزیر بهداشت و کارگزاران این وزارتخانه را محاکمه کنند تا به سزای عادلانه اعمال خود برسند.

مردم عزیز عراق، فرزندان انقلاب اکتبر؛ الان زمان جارو کردن این باند حاکمان جنایتکار از منطقه سبز و پارلمان جعلی و رؤسای سه ‌گانه و احزاب فاسد و شبه‌ نظامیان تروریست و بنای عراق جدید با حاکمیتی خالی از فساد و غیر وابسته به خارجی فرا رسیده است.

 

فراخوان به انقلابیون قهرمان در هر کجا

سه شنبه ۲۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ – ۱۱ مه ۲۰۲۱

در برابر حملاتی که نیروهای تبهکار و ظالم یعنی ایادی رژیم اشغالگر ایران انجام می‌دهند، دفاع از خود الزامی است، آنها تلاش می‌کنند که با کشتن یکایک انقلابیون صدای آنها را خاموش کنند. به‌ دلیل دولت شکست‌ خورده کاظمی که دست شبه‌نظامیان را برای تصفیه سران انقلاب باز گذاشته است این شبه‌ نظامیان ستاره ‌ای دیگر از آسمان انقلاب اکتبر را با گلوله‌ های خیانت به‌شهادت رسانند، «ایهاب الوزنی»* که خواستار میهنی آزاد و دولتی مستقل دارای حاکمیت بود به‌ شهادت رسید. اما نیروهای تبهکار به ظن خودشان فکر می ‌کردند که با خاموش کردن صدای او برای همیشه، انقلابیون ساکت خواهند شد. اما آنچه حاصل شد شعله کشیدن انقلاب به ‌معنای واقعی کلمه بود. قهرمانان مجدد به خیابانها باز گشتند تا با میهن خود تجدید عهد کنند و به شهدا این وعده را می‌ دهند که حق آنها ضایع نمی ‌شود.

 برادران انقلابی، الآن زمانیست که باید سکوت را شکست و به سستی و رخوت که انقلاب از آن رنج می‌ برد، پایان داد و به میدانهای عزت و شرف برای به زیر کشیدن این روند سیاسی فاسد بازگشت و شعارمان دیگر باز نخواهیم گشت مگر زمانی که عراق خالی از شبه ‌نظامیان و احزاب فاسد گردد.

شکوه و جاودانگی از آن شهدای انقلاب اکتبر.. بهبودی عاجل برای مجروحانمان و آزادی ناپدیدشدگان اجباری از زندانهای شبه‌نظامیان.

 

پانویس

*زنده یاد ایهاب الوَزنی یکی از هماهنگ ‌کنندگان تظاهرات در شهر کربلا بود که در خیزشهای توده ای علیه دولت فرقه ای و علیه مزدوران رژیم ولایت فقیه نقش برجسته ای داشت. پیش از این نیز ایهاب الوَزنی در دسامبر 2019 مورد حمله اوباشان وابسته به سپاه قدس قرار گرفت که زنده ماند، اما یکی دیگر از فعالان، فاهم الطایی، به شهادت رسید.

«کمیته برگزاری انقلاب اکتبر» (ثورة تشرین) قتل او را کار مزدوران رژیم ایران اعلام کرد و به اعتراض فراخوان داد که بلادرنگ با استقبال گسترده روبرو شد و مردم در کربلا، ناصریه، دیوانیه به خیابانها آمدند و علیه دولت و مداخلات مزدوران جمهوری اسلامی و سپاه جنایتکار قدس شعار دادند.

به گزارش تلگرام «بگو نه» ؛ قیام ‌کنندگان دوشنبه شب ۲۰ اردیبهشت مقر حزب ‌الدعوه در نجف و حله در استان بابل را به آتش کشیدند. هم‌چنین مقر حزب فضیلت در حله، از شهرهای استان بابل را به آتش کشیدند. یکشنبه شب، ۱۹ اردیبهشت مردم بپاخاسته عراق، کنسولگری رژیم  در کربلا را به آتش کشیدند.

به گزارش تلگرام دیدگاە نیوز، مراسم تشییع فعال عراقی ترور‌ شده در کربلا به تظاهراتی علیه جمهوری اسلامی مبدل شد. تعداد زیادی از شهروندان عراقی جسد ایهاب الوزنی فعال مدنی اهل کربلا را که توسط افراد مسلح در کربلا ترور شد، به خاک سپردند. این مراسم به تظاهراتی علیه رژیم جمهوری اسلامی مبدل شد.

در رویدادی دیگر، روز دوشنبه ۲۰ اردیبهشت، یک روزنامه نگار دیگر عراقی به نام «احمد حسن» خبرنگار شبکه الفرات عراق، در نزدیکی دیوانیه واقع در استان قادسیه هدف یک حمله قرار گرفت. وی در بغداد تحت عمل جراحی مغز قرار گرفت و در وضعیت وخیمی بسر می برد.‌ احمد حسن دقیقا ۲۴ ساعت پس از آن که ایهاب وزنی، از مخالفان سرسخت احزاب و گروههای مورد حمایت رژیم ایران در کربلا به ضرب گلوله افراد ناشناس به قتل رسید، مورد حمله قرار گرفته است.

یادآوری می شود که از زمان خیزشهای سال ۲۰۱۹ در شهرهای مختلف عراق، حدود ۳۰ فعال مخالف گروههای وابسته به سپاه قدس و رژیم ایران در عراق ترور شده اند.

 

منبع: نبرد خلق شماره ۴۳۸، شنبه اول خرداد ۱۴۰۰ – ۲۲ مه ۲۰۲۱

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول