فراسوی خبر ... دوشنبه ۱۷ آبان

 

ادامه ماجراجوییهای سپاه تروریستی قدس در عراق

زینت میرهاشمی

 

ترور ناموفق نخست وزیر عراق در بامداد روز یکشنبه ۱۶ آبان را باید ادامه سلسله ترورهای فعالان مدنی و مخالفان نفوذ رژیم ولایت فقیه در عراق توسط تروریستهای حشدالشعبی و الکتائب و... دانست.

پیش از این و در رابطه با ترورها، حکومت عراق به دلیل ساختار فاسد و نفوذ عناصر وابسته به جمهوری اسلامی، ناتوان در مهار و حسابرسی از آمران و عاملان آن بوده است. عراق تبدیل به جولانگاه سپاه تروریستی قدس، برای حفظ امنیت «عمق استراتژیک» رژیم ایران شده است. این موقعیت برای حاکمان ایران از همان هنگام که آمریکا به عراق تجاوز و آن را اشغال نمود به وجود آمده است. چینش قدرت سیاسی در عراق با نقش پر رنگ وابستگان به رژیم ایران از جمله کارکرد سپاه تروریستی قدس به سرکردگی حاج قاسم سلیمانی و بعد از آن پاسدار قاآنی است.

حرکتهای اعتراضی گسترده مردم در شهرهای مختلف عراق و آتش زدن بنرهای جمهوری اسلامی و عکسهای خامنه ای و قاسم سلیمانی، توسط مزدوران سپاه قدس و البته با سکوت دولت عراق، سرکوب شده است. با خارج شدن آمریکا از عراق، این فرصت برای رژیم ایجاد خواهد شد که نقش هژمونیک خود را با سرکوب انقلاب عراق تثبیت کند. بر این منظر تلاش برای ترور الکاظمی، به منظور برهم زدن نتیجه انتخابات عراق است.

نتیجه انتخابات در عراق افق شکست «عمق استراتژیک» رژیم را روشن تر کرده است. بی دلیل نیست که انعکاس خبر حمله پهپادی به اقامتگاه الکاظمی با نشانه گرفتن به سمت گروههای حشدالشعبی همراه است. واکنشهای سران رژیم به این ترور، حرفهای تکراری و نخ نما شده ای است که کسی را نمی تواند فریب دهد. در شرایطی که این ترور، با موجی از محکومیت جهانی مواجه شده است؛ گفته پاسدار شمخانی مبنی بر «فتنه جدید» که در «اتاقهای فکر خارجی» تصمیم گیری شده در حد یک گفتار سخیف به سبک رژیم ولایت فقیه است.

ناامنی و ترور در کشور همسایه عراق که رژیم ولایت فقیه یکی از بازیگران اصلی آن است، به ضرر مردم ایران و عراق است. سیاستهای تروریستی و ماجراجویانه رژیم در این کشور تا کنون بار زیادی بر دوش مردم ایران گذاشته است. صلح و همزیستی مسالمت آمیز با کشورهای همسایه به زیان رژیم حاکم بر ایران و به نفع مردم ایران است.

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول