فراسوی خبر ... یکشنبه ۲۶ اردیبهشت

 

مردم محروم فلسطین قربانی جنگ نتانیاهو و خامنه ای

 

زینت میرهاشمی

سرکوب مردم فلسطین با موشک و خمپاره و تحمیل آوارگی و بی خانمانی به مردم غزه اقدامی ضد انسانی و پایمال کردن کنوانسیون حقوق بشر و میثاقهای مربوط به آن است. همچنین شلیک راکت به اسراییل و تحمیل جنگ به مردم این کشور نیز عملی ضد بشری است و بنابرین، این جنگ ارتجاعی و کشتن مردم غیر نظامی محکوم است. چشم انداز پایان جنگهای مداوم بین اسراییل و فلسطین و رسیدن مردم فلسطین به خواسته های برحق شان از طریق به رسمیت شناختن دو دولت و دو ملت میسر است، امری که هم نتانیاهو و جنگ طلبان اسراییل و هم خامنه ای و مزدوران فلسطینی او با آن در ستیز هستند.

 

خامنه ای از هر فرصتی برای دامن زدن به جنگی که نتانیاهو برای آن کمین گذاشته استفاده می کند. جنگ اخیر به علت اعتراض به حق مردم فلسطین ساکن در محله «شیخ جراح» در شرق بیت ‌المقدس آغاز شد. به دنبال اشغال خانه های مردم در این محله، فلسطینیها دست به اعتراض زدند که منجر به زخمی شدن صدها تن از آنان شد. سه روز پس از این اعتراض برحق، حماس به نیابت از طرف خامنه ای چند حمله موشکی به اطراف بیت المقدس غربی را آغاز کرد. خامنه ای با این جنگ افروزی در اتحاد با نتانیاهو می خواست قدرت موشکی اش را به نمایش بگذارد.

 

آنچه که این روزها بر مردم فلسطین می گذرد، فقط جنگ بین حماس و اسرائیل نیست. دولت نژاد پرست اسراییل و حامیان جهانی آن از یک طرف و جریان بنیادگرای حماس و رژیم ولایت فقیه از طرف دیگر علیه صلح و همزیستی به جنگ دامن می زنند. از این جهت مردم فلسطین و ایران از این جنگ ضد انسانی و از اشغالگری اسراییل و از ماجراجوییهای خامنه ای و مزدورانش بیشترین زیان را می بینند.

 

رژیم ولایت فقیه با  دخالتها و سیاستهای ماجراجویانه در مساله فلسطین در ابعاد کلان و حمایت تمام قد از گروههای تروریستی حماس، حزب الله لبنان و جهاد اسلامی نه تنها هیچ کمکی به مردم فلسطین در این جنگ نمی کند بلکه هزینه های کلانی را به مردم و کشور ایران تحمیل می کند. بدون تردید جمهوری اسلامی در ۴ دهه عمر خود هیچ فایده ای برای مردم فلسطین نداشته است همانطور که برای مردم سوریه و یمن و عراق نداشته است.

توجه به چند نمونه از تهدیدهای جنگ طلبانه سران رژیم علیه اسرائیل به بهانه روز قدس مساله دامن زدن به بحران فلسطین – اسراییل را نشان می دهد. سرکرده سپاه پاسداران، پاسدار، حسین سلامی روز ۱۵ اردیبهشت گفت «اولین ضربه می تواند آخرین ضربه باشد» او از «شکنندگی و آسیب پذیری» «سیستم امنیتی اسرائیل» حرف زد.

علی شیرازی نماینده خامنه ای در قرارگاه ثارالله و نماینده پیشین او در سپاه تروریستی قدس، مدعی توانایی رژیم برای نابودی اسرائیل «در کمتر از ۲۴ ساعت» شد. البته ماجرای بمباران مردم فلسطین از ۲۴ ساعت خیلی گذشته و رژیم هنوز نتوانسته این کشور را نابود کند. به نظر می آید حماس می خواسته برد موشکهای اهدایی رژیم را امتحان کند. چون روزنامه جوان متعلق به سپاه پاسداران در تیتر بزرگ خود در روز شنبه ۲۵ اردیبهشت خود از «فروپاشی زیر گنبد آهنین» خبر داده است.

علی شیرازی گفت: «نمی دانستند نامگذاری روز قدس به معنای بسیج اسلام و شکل‌ گیری نیرویی به نام سپاه قدس است که قاسم سلیمانی دست مردم کرانه باختری رود اردن و مردم غزه را با اسلحه پُر کرد.»

نماینده خامنه ای  بر شکل گیری «بسیج جهانی اسلام» و تشکیل گروههای شبه نظامی «حزب ‌الله، فاطمیون، زینبیون و انصارالله» با «قدرت ایران اسلامی» تاکید کرده و گفت: «ما امروز توانایی موشکی مان به حدی است که می توانیم خاک اسرائیل را هدف قرار دهیم و ما توانایی نابودی این رژیم را داریم. قدرت نظام اسلامی به مراتب بیشتر از گذشته است و امروز مردم غزه و حزب الله قادرند که با موشکهای خود اسرائیل را به لرزه درآورند». (همشهری انلاین، ۱۷ اردیبهشت)

هدف تبلیغاتی رژیم، یعنی پاک کردن اسرائیل از نقشه جهان در حقیقت برای حفظ امنیت خود و سرکوب مردم در داخل ایران است و این سیاست تاکنون به سود حکومت اسرائیل و به خصوص جنگ طلبان آن تمام شده است. برآمد حرکتهای رژیم در رابطه با مردم فلسطین تقویت راست ترین قطب جهانی مدافع جناح افراطی حکومت اسرائیل شده است. حتا ستمی که بر مردم فلسطین روا می شود در پوشش یهودی ستیزی کمرنگ شده و گاه به فراموشی سپرده می شود.

 

http://www.iran-nabard.com/

https://t.me/nabard_khalgh

بازگشت به صفحه اول